حملات جنگنده‌های عربستانی به یمن به رغم تاکید سازمان ملل به آتش‌بس

باوجود تاکید سازمان ملل بر آغاز آتش‌بس انسانی در یمن از ساعت 12 شب گذشته منابع محلی از تداوم حملات جنگنده‌های عربستان به مناطقی در خاک یمن خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، جنگنده‌های عربستان شب گذشته دست‌کم سه منطقه در یمن را بمباران کردند که این حملات چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت.

حملات جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری عربستان در حالی صورت می‌گیرد که سازمان ملل آتش‌بسی انسانی را تا از نیمه شب گذشته تا پایان ماه مبارک رمضان در یمن اعلام کرده و از همه طرف‌ها خواسته تا به این آتش‌بس پایبند باشند.

همزمان نیروهای هم‌پیمان عبد ربه منصور هادی و رئیس‌جمهور مستعفی یمن که تحت حمایت مستقیم عربستان قرار دارند نیز در شهرهای مختلف از جمله عدن با نیروهای انصارالله درگیر شدند که این درگیری‌ها به کشته شدن چندین تن از دو طرف انجامید.

قرار است در مدت این آتش‌بس سازمان‌های امدادرسان به ویژه نهادهای وابسته به سازمان ملل کمک‌های خود را به آوارگان یمنی و مردم در مناطق جنگ‌زده این کشور ارائه دهند.

براساس گزارش سازمان ملل بحران انسانی در یمن به بالاترین حد خود رسیده و در صورتی که هرچه زودتر کمک‌های بشردوستانه راهی این کشور نشود، فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

انتهای پیام

کد N883730