ظریف: در مرحله ای هستیم که طرف های مقابل باید تصمیم بگیرند/مردم ایران دنبال توافق با عزت هستند

مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1,محمدجواد ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه دو راه بیشتر نیست؛ یا توافق می شود یا نمی شود، تاکید کرد: در مرحله ای هستیم که طرف های مقابل باید تصمیم بگیرند که به دنبال توافق هستند یا به دنبال فشار.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدجواد ظریف بامداد امروز(جمعه) بعد از شرکت در آئین احیا در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت حضرت علی(ع) و تقاضای دعا، در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر اظهارات مختلف مقام های غربی درباره سرانجام مذاکرات، افزود: ما بارها گفتیم توافق و فشار قابل جمع نیست و باید یکی از این دو انتخاب شود.

وی همچنین گفت: مذاکرات دشواری های ویژه ای دارد به ویژه اکنون که روزهای نهایی مذاکرات است و داریم به توافق نزدیک می شویم؛ به طور حتم در این زمان با هر کلمه ای که پایین و بالا شود، می تواند تغییر اساسی داشته باشد از این رو هر دو طرف با دقت مذاکره می کنیم.

ظریف درباره رویکرد طرف مقابل در این مذاکرات نیز گفت: متاسفانه ما شاهد تغییر مواضع و هم شاهد زیاده خواهی هستیم؛ همچنین شاهد این هستیم که چند کشور که در گروه پنج به اضافه یک هستند مواضع متفاوتی دارند؛ این مساله کار را دشوار کرده اما همه تلاش خودمان را می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب و مسئولان کشور بارها گفته اند، ما به دنبال یک توافق با عزت هستیم؛ ما برای رسیدن به توافق وارد میدان شدیم؛ مردم ایران دنبال توافق هستند اما توافقی که با عزت باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ما گفت وگوها را ادامه داده و میز مذاکره را ترک نکردیم و ترک نخواهیم کرد؛ اگر طرف مقابل به دنبال توافق شرافتمندانه و متوازن باشد به طور حتم این توافق قابل دسترسی است.

4949

کد N883685