ریابکوف اعلام کرد

احتمال دستیابی به توافق هسته‌ای ظرف چند ساعت آینده

مذاكرات ايران و گروه 1 5, مذاكرات هسته‌اي

ریابکوف اظهار کرد که دستیابی به یک توافق جامع هسته‌ای میان ایران و کشورهای 1+5 ظرف مدت چند ساعت آینده نیز ممکن خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از رویترز، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه که در اجلاس بریکس حضور دارد در جمع خبرنگاران در مورد زمان دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران اظهار کرد:‌ هر چیزی ممکن است. حتی دستیابی به توافق با ایران ظرف چند ساعت آینده نیز ممکن خواهد بود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اینتر فاکس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز که در اجلاس بریکس حضور دارد در مورد توافق هسته‌ای ایران و روند مذاکرات اظهارکرد: هم اکنون برای دستیابی به یک توافق جامع آماده هستیم و در واقع به آن نزدیک شده‌ایم. می توانم بگویم که توافق هسته‌ای با ایران قابل دسترسی است.

لاوروف همچنین گفت که برای دستیابی به یک توافق نهایی با ایران در دور آخر این مذاکرات به جمع وزرای کشورهای 1+5 خواهد پیوست و با آنها دیدار می‌کند.

لاوروف در این باره تاکید کرد: امیدوارم که در نشست بعدی وزرای کشورهای 1+5 به یک توافق نهایی دست یابیم البته این توافق ممکن است هر زمانی رخ دهد و من آماده‌ام تا درهر زمان لازم باشد به همتایان خود در وین بپیوندم.

اوادامه داد: امیدوارم که این آخرین نشست وزرای 1+5 برای دستیابی به یک توافق جامع باشد و دو طرف به توافقات لازم دست یابند.

لاوروف گفت: میدانیم که بازگشت به مسایل گذشته تنها رسیدن به توافق را به عقب خواهد انداخت.

وی همچنین تاکید کرد که هیچ مشکل لاینحلی در مذاکرات باقی نمانده است.

به گزارش ایسنا، ایران و کشورهای 1+5 هم اکنون در وین اتریش تلاش می‌کنند تا 9 ژوئیه به یک توافق جامع در مورد برنامه هسته ای ایران دست یابند.

جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن رد اتهام آمریکا و غرب مبنی بر تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای تاکید کرده است که برنامه هسته‌ای کشورمان کاملا صلح آمیز است.

انتهای پیام
کد N883489