بیانیه مجلس خبرگان رهبری به مناسبت روز جهانی قدس

روز قدس

در بیانیه مجلس خبرگان رهبری ضمن ابراز تأسف و تأثر از آتش افروزی و فتنه گری استکبار جهانی در منطقه خاورمیانه، حملات ناجوانمردانه رژیم آل سعود به یمن و کشتار مردان، زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع این کشور که حتی در ماه مبارک رمضان نیز بی وقفه ادامه دارد محکوم شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن بیانیه مجلس خبرگان رهبری به مناسبت روز جهانی قدس به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

« وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ »

روز جهانی قدس، فرصت نمایش وحدت و همدلی و اقتدار امت اسلام و ملت های مظلوم علیه بنیان های ظلم است. روز قدس روز تجسم تأثیر شگرف ولایت فقیه در به حرکت وا داشتن توده‌های عظیم مردمی در جهت دفاع از اسلام ناب محمدی صلی‌الله علیه و آله و سلم و ناکام گذاشتن ترفندهای شوم دشمنان اسلام است . روز قدس همانگونه که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با ژرف اندیشی و نگاه به آینده به ما آموختند فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است . آن پیر فرزانه با نامیدن روز قدس به عنوان روز اسلام و روز رسول اکرم (ص)، قبله اول مسلمین و پاره تن جهان اسلام را از مرز جغرافیا، سیاست و ملیت فراتر برد، معنای معنوی و اعتقادی به ‌آن بخشید و آن را به سرمنشأ جریانی جهانی بدل کرد؛ چنانکه امروز، حمایت از آرمان فلسطین به شاخص و شعار نظام ما و آزادگان جهان تبدیل شده است. اگر چه استکبار جهانی در سال‌های اخیر به گمان باطل خود در راستای تأمین امنیت رژیم منحوس صهیونیستی و به فراموشی سپردن اولویت جهان اسلام در دفاع از آرمان فلسطین با افروختن آتش فتنه در کشورهای اسلامی و تحریک جنایتکاران آل سعود برای به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم و بی دفاع یمن و مسلط‌نمودن گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه تلاش می کند، مسئله آزادی قدس شریف و حمایت از مردم مظلوم فلسطین از اولویت اصلی مسلمین جهان فاصله بگیرد، اما مردم آزاده جهان، فارغ از دین، نژاد و ملیت، هر سال باشکوه تر از سال قبل، علیه ظلم و جور رژیم غاصب اسرائیل و حامیان جنایتکار فریاد بر می آورند.

مجلس خبرگان رهبری ضمن تکریم و تعظیم ملت آگاه ایران، روز جهانی قدس را ارج می‌نهد و از آحاد ملت شریف ایران می خواهد در حمایت از آرمانهای حضرت امام قدس سره ، مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی و تداوم راه شهیدان اسلام در این راهپیمایی شکوهمند شرکت کرده و اقتدار امت اسلام و ایران اسلامی را به نمایش گذارند.

انتهای پیام

کد N883472