در دیدار با استاندار خراسان رضوی؛

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی: با بسیج امکانات خدمت‌رسانی به زائران کم‌درآمد را فراهم کنید

استاندار خراسان رضوی با حضرت آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه خراسان آیت الله صافی گلپایگانی در این دیدار از وجود بارگاه منور رضوی در مشهد به عنوان عظیم ترین ظرفیت فرهنگی کشور یاد کرد و گفت: این مکان مقدس کانون توجه شیعیان و مسلمانان جهان است؛ لذا باید به این مهم توجه ویژه‌ای شود.

وی افزود: باید از ظرفیت‌های موجود در این کلانشهر مذهبی برای تعمیق و گسترش فرهنگ رضوی در زائران و مجاوران استفاده کرد.

این مرجع تقلید، ارتقای خدمت رسانی به زائران به ویژه افراد کم درآمد و قشرهای آسیب پذیر را ضروری دانست و اظهار کرد: باید با بسیج امکانات، برای تحقق این مهم تلاش شود.

صافی گلپایگانی وجود خیران در مشهد مقدس و مشارکت چشم گیر آنان در اقدامات خدا پسندانه را یک فرصت توصیف کرد و بر ساماندهی و جلب مشارکت های آنان به منظور توانمند سازی مدد جویان تحت پوشش نهادهای حمایتی تاکید کرد.

علی رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی نیز، دیدار با مراجع و بزرگان برای مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی استان را توفیق بزرگی دانست و اظهار کرد: اهتمام ما استفاده از منویات مراجع در راستای مدیریت بهینه و ارتقای خدمت رسانی به زائران و مجاوران است.

وی حضور مراجع عظام و علمای برجسته در مشهد را نقطه قوتی برای مردم و حوزه‌های علیمه استان توصیف کرد و افزود: طلاب علوم دینی همواره از منویات بزرگان در کسب معارف استفاده می کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: این ظرفیت بزرگ علمی باعث شده که بیش از پنج هزار طلبه خارجی برای تحصیل به مشهد مقدس مهاجرت کنند و جامعه المصطفی العالمیه مدیریت این امر را برعهده گرفته است.

رشیدیان ادامه داد: سالانه بیش از 25 میلیون زائر داخلی و دو میلیون زائر خارجی برای زیارت بارگاه منور رضوی به مشهد مقدس تردد می کنند که برای مدیریت این حجم قابل توجه زائران تمام امکانات در استان بسیج شده اند.

وی خاطر نشان کرد: بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به زائران کم درآمد، احداث زائر سراهای ارزان قیمت در دستورکار قرار گرفت و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است.

استاندار خراسان رضوی مشارکت خیران استان در بخش‌های مختلف را قابل تقدیر دانست و خاطر نشان کرد: طی سال گذشته و تنها از طریق مشارکت خیران حدود 30 میلیارد تومان به دو مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست کمک و در جشن گلریزان مسکن معلولان نیز بیش از 10 میلیارد تومان جمع آوری شد.

استاندار خراسان رضوی به بارش های خوب چند ماهه اخیر اشاره کرد و گفت: بر اساس برآوردها وضعیت برداشت و ذخیره سازی گندم و جو در استان مطلوب است.

وی مشارکت کشاورزان استان در پرداخت زکات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ستاد زکات کشور از عملکرد خراسان رضوی قدر دانی کرده است.

رشیدیان در پایان خواهان دعای خیر برای حصول توفیق در مسیر خدمت رسانی به زائران و مجاوران از این مرجع عالیقدر شد.

انتهای پیام

کد N883381