امیر کویت خواهان وحدت مسلمانان دربرابر خطر تروریسم شد

سیاسی

امیر کویت در پیام خود به مناسبت آخرین روزهای ماه مبارک رمضان عنوان داشت که تمام مسلمانان باید برای مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع آن متحد شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،به نقل از خبرگزاری رسمی کویت(کونا)، الشیخ الصباح الاحمد الجابر الصباح در سخنان خود به مناسبت روزهای آخر ماه مبارک رمضان عنوان داشت: از نیروهایی امنیتی که برای حفاظت از امنیت کشور و ثبات آن تلاش می‌کنند قدردانی می‌کنیم. ما شاهد گسترش پدیده تروریسم در اشکال مختلف آن طی سال‌های اخیر هستیم که امنیت کشورها را تهدید می‌کند.باید نسبت به شرایط کنونی هشیار بوده و نسبت به آنچه در اطراف می‌گذرد درس بگیریم. ما معتقدیم کویت متعلق به تمام ساکنان آن و نه گروه خاصی است.

وی در ادامه افزود: سال‌های زیادی است که شاهد حلول ماه مبارک رمضان هستیم اما جهان اسلام با شرایط و مصیبت‌های سختی روبه رو است که چالش‌های سیاسی و امنیتی همراه با فتنه‌های مختلف آن را در بر گرفته است. ما باید وحدت خود را حفظ کرده و برای از بین بردن این مصیبت‌ها و چالش‌ها تلاش کنیم. ما باید شرایط وخیم و درگیری‌هایی که کشورهای عربی منطقه با آن رو به رو هستند را متذکر بشویم.

امیر کویت گفت: این کشور متعلق به همه ساکنان آن بدون هیچ تبعیضی است ما با نگرانی تمام گسترش تروریست را دنبال می‌کنیم و باید برای از بین بردن آن و خشکاندن منابعش تلاش کنیم. جامعه ما ثابت کرد که در مقابل تروریسم و تفکرات تندرو متحد است.در مقابل کسانی که می‌خواهند وحدت ما را مورد هدف قرار دهند می‌ایستیم. حوادث تروریستی نمی‌تواند وحدت کویتی‌ها را از بین ببرد.

وی تاکید کرد: ما شاهد آن بودیم که تمام مردم کویت نسبت به وقوع حادثه تروریستی علیه مسجد امام صادق (ع) و به شهادت رسیدن ده‌ها تن و مجروح شدن صدها تن دیگر ابراز تاسف کردند. آنها وحدت خود را در رویارویی با تفکرات تکفیری نشان داده و نقشه‌های کسانی که می‌خواهند در کشور فتنه به پا کنند ناکام گذاشتند.

انتهای پیام

کد N883370