لاوروف: توافق کاملا در دسترس است/ هیچ مساله حل نشده‌ای باقی نمانده

ایرنا نوشت:

-'سرگئی لاوروف'وزیر امور خارجه روسیه با بیان این که در مذاکرات هسته ای پیشرفت های قابل توجهی به دست آمده است، گفت: به توافق جامع درمورد برنامه هسته ای ایران بسیار نزدیک شده ایم و درمذاکرات برنامه هسته ای ایران هیچ مساله لاینحل و حل نشدنی باقی نمانده است.

به گزارش خبرگزاری های روسیا سگودنیا و ایتارتاس، لاوروف روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان روسیه افزود: به توافق جامع بسیار نزدیک شده و این توافق کاملا قابل دسترس است.

وی با اشاره به آمادگی خود برای پیوستن به مذاکرات هسته ای در وین اظهار داشت: امیدوارم که با پایان یافتن شرکت من دربرنامه های اوفا (اجلاس گروه بریکس و سازمان همکاری شانگهای) برای پیوستن به شرکای خود در وین آماده شوم.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: نشست وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 در هر زمانی ممکن است انجام گیرد و به محض پایان کار من در اوفا برای عزیمت به وین آماده خواهم شد.

لاوروف همچنین خاطرنشان کرد که هیچ طرفی در مذاکرات هسته ای تاریخ مصنوعی به عنوان موعد پایان مذاکرات تعیین نمی کند.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: در مذاکرات در مورد برنامه هسته ای ایران هیچ مساله لاینحل و حل نشدنی باقی نمانده است.

ایران و گروه 1+5 از دو هفته پیش برای دستیابی به توافقی جامع در وین مذاکره می کنند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران همچنین بر ضرورت مبارزه با تروریست ها و خودداری از اعمال معیارهای دوگانه در این زمینه تاکید کرد.

وی در این باره گفت: گروه تروریستی داعش و سایر گروه های تروریستی کاملا شرور هستند و باید با آنها بدون هر گونه استاندارد دوگانه مبارزه بی امان و قاطعانه کرد.

5252

کد N883265