بررسی خلاء های قانونی مسئولان و مدیران دو تابعیتی در دستور کار مجلس

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی هفته آینده خود پس از تعطیلات دو هفته‌ای انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی را در دستور کار خود دارند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، مجلس ضمن انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 میزبان وزیر نیرو خواهد بود تا به سوال عزیز اکبریان نماینده کرج پاسخ دهد.

رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درباره‌ی بررسی راهکارهای بهبود رتبه‌ی ایران در گزارش انجام کسب و کار بانک جهانی و رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت علوم در خصوص نحوه اعطای بورس تحصیلی و جذب هیات علمی از سال 1368 تاکنون در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد.

مجلس همچنین به بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک سرمایه و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی وضعیت افراد دو تابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد و شناسایی خلاء های قانونی در این موضوع می‌پردازد.

انتخاب یک نفر از نمایندگان مجلس به عنوان ناظر در شورای عالی انرژی انتخاب تعدادی از نمایندگان به عنوان منتخب مجامع استانی و عضو شورای فرهنگی و عمومی استان‌ها و همچنین انتخاب یک نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای فرهنگ عمومی در دستور کار مجلس قرار دارد.

نمایندگان مجلس همچنین طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح بازنگری مقررات اداری و استخدامی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ، طرح اساسنامه شرکت ملی نفت ایران و طرح اعمال بخشودگی جرائم موضوع ماده 191 قانون مالیات‌های مستقیم به قانون موسوم به تجمیع عوارض و برقراری مالیات غیر مستقیم قوانین بودجه‌ی سنوات 77 الی 81 را مورد بررسی قرار می‌دهند.

رسیدگی به طرح استفساریه ماده 59 قانون برنامه پنج ساله 5 توسعه جمهوری اسلامی ایران ، لایحه اجازه مشارکت جمهوری اسلامی ایران در افزایش سرمایه‌ی دور پنجم بانک توسعه اسلامی ،طرح حمایت از صنعت برق کشور، طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده و طرح اصلاح بند ج ماده 178 قانون برنامه پنج ساله‌ی پنجم توسعه‌ی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد.

مجلس همچنین لایحه چگونگی تشکیل و نحوه رسیدگی هیات‌های انضباطی نیروهای مسلح، طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث و لایحه‌ی تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

نمایندگان مجلس همچنین به بررسی طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ به کشتی‌ها، طرح اصلاح تبصره 1 ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و طرح الحاق یکتبصره به قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع مالی و پولی کشور می‌پردازند.

انتهای پیام

کد N883231