گردان‌های قسام از دو موشک جدید رونمایی کردند

ایسنا نوشت:

گردان های قسام اعلام کرد که دو موشک پیشرفته جدید به نام های "عطار" و "شمّاله" که اشاره به نام دو تن از فرماندهان شهید این گردان ها در جریان جنگ غزه یعنی "رائد عطار" و محمد ابو شماله" دارند، به سامانه موشکی این گردان ها اضافه شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" چهارشنبه از بنای یادبود تانک مرکاوای ارتش صهیونیستی که این گردان ها در جریان نبرد العصف الماکول در غزه آنرا منهدم کرد، در میدان فلسطین واقع در وسط شهر غزه رونمایی کرد.

این مراسم در نخستین سالروز نبرد "العصف الماکول" و با حضور برخی رهبران حماس، ابو عبیده سخنگوی قسام، ده ها نفر از عناصر این گردان ها و هزاران نفر از شهروندان فلسطینی برگزار شد.

ابو عبیده سخنگوی گردان های قسام در جریان مراسم مذکور خاط نشان کرد که «آنچه دشمن صهیونیستی در جریان نبرد العصف الماکول مشاهده کرد، در مقایسه با آنچه که در صورت ادامه این روند خواهد دید، ناچیز است.»

وی افزود مقاومت فلسطین و گردان های قسام از زمان پایان جنگ غزه هر روز به دستاورد جدیدی دست پیدا کرده اند و ضمن تغییر قواعد جنگ، موانع را کنار زده و چیزهایی را به دشمن صهیونیستی تحمیل کرده اند که قبلا امکان نداشت با آنها موافقت کند.

ابو عبیده تاکید کرد که «ملت و مقاومت فلسطین در مقابل طرف هایی که می خواهند ما را محاصره کنند، ایستادگی خواهد کرد» و «آنهایی که ملت ما را محاصره می کنند و در راس آنها؛ دشمن صهیونیستی باید از پایداری ملت ما و حمایت آن از مقاومت درس یاد بگیرند.»

ابو عبیده همچنین از طرف گردان های قسام به اسرای فلسطینی دربند زندان های رژیم صهیونیستی و خانواده های شهدا و مجروحان درود فرستاد.

سخنگوی گردان های قسام در بخش دیگری از سخنان خود از جهانیان و به ویژه رژیم صهیونیستی خواست که پیام های لازم را از لا به لای سطور و کلمات این سخنرانی گرفته و هر چه سریعتر محاصره غزه را لغو کنند.

وی افزود:« نبرد العصف الماکول نقطه عطفی راهبردی در مبارزات ملت فلسطین بود که ضربه ای سخت به ساختار نظامی و سیاسی رژیم صهیونیستی وارد کرد و اصالت ملت فلسطین در پایداری و مقاومت مثال زدنی را نشان داد.»

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وی خطاب به دوستان و دشمنان مقاومت اعلام کرد که پرونده نبرد العصف الماکول و نتایجی که از آن به ویژه در زمینه پرونده اسرا باید محقق می شد، همچنان باز است.

5252

کد N883083