/روز قدس؛ روز مقابله با مستکبرین/

اراکی: روز قدس تاثیر زیادی در احیای مسئله فلسطین دارد

فلسطين,روز قدس,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: یکی از مهمترین مسائلی که امروز در ایجاد وحدت جهان اسلام اثرگذار است، فلسطین و بویژه مسئله مسجد الاقصی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در گفت‌وگویی با بیان این‌که «مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمین و یکی از پایگاه‌های اسلام در جهان معاصر است» اظهار کرد: علاوه بر اینکه آزاد سازی مسجدالاقصی یک وظیفه دینی است، این مسجد عنوان هویت جامعه اسلامی را نیز دارد.

اراکی با اشاره به این‌که «فلسطین به عنوان یک کشور و سرزمین، بخشی از مرکزی‌ترین جغرافیای جهان اسلام است» اظهار کرد: اینکه ما می‌بینیم فلسطین در اشغال صهیونیست‌ها باشد و مسجدالاقصی مورد تجاوز و توهین صهیونیست‌ها قرار بگیرد این برای همه مسلمین با توجه به دیدگاه‌های متفاوتی که دارند به عنوان مهمترین درد و مهمترین مشکل مطرح است.

وی افزود: اولا روز قدس می‌تواند در متوجه ساختن جامعه اسلامی به این مشکل اساسی نقش ایفا کند تا جامعه اسلامی به یاد قدس، مسجد الاقصی و فلسطین بیافتد و همه همت‌ها به سمت آزاد سازی فلسطین روانه شود و دوم اینکه همه مسلمین به وسیله روز قدس متوجه می‌شوند که دشمنشان یکی است و دشمن اصلی جامعه اسلامی و هویت مسلمین، صهیونیست‌ها و حامیان آنها هستند.

اراکی گفت: مشکل تفرقه جهان اسلام که امروزه از طریق توسعه جریان‌های تکفیری و توسعه تروریسم صورت می‌گیرد عمدتا از سوی صهیونیست‌ها و حامیان آنها حمایت می‌شود؛ لذا راهپیمایی روز جهانی قدس می‌تواند با نقشی اثرگذار و سازنده، جامعه اسلامی را متوجه مشکل فلسطین کند و هم اینکه جامعه اسلامی را متوجه دشمن اصلی یعنی رژیم صهیونیستی و حامیان آن کند.

وی افزود: دشمنان اسلام سعی دارند با ایجاد جنگ‌های مذهبی و اختلافات درون اسلامی، جبهه جنگ را از جبهه جنگ با صهیونیست‌ها به جبهه جنگ داخلی منتقل کنند و بدین ترتیب هم انرژی جامعه اسلامی را از بین ببرند و اقتدار جامعه اسلامی را نابود کنند و هم اینکه یک حصار امنیتی برای رژیم صهیونیستی به وجود بیاورند.

اراکی در ادامه در پاسخ به سوالی پیرامون نقش روز قدس در احیای مسئله فلسطین، اظهار کرد: قطعا روز قدس اثر بسیار زیادی در احیای مسئله فلسطین، بسیج جامعه اسلامی در جهت پشتیبانی از مسئله فلسطین و جهاد مردم فلسطین و همچنین بسیج جهان اسلام علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی دارد.

وی اظهار کرد: روز قدس می‌تواند در متنبه کردن جهان اسلام به مسئله فلسطین و خطر صهیونیست‌ها و یکپارچه کردن جامعه اسلامی علیه این خطر نقش ایفا کند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب ابراز امیدواری کرد همه مسلمین در سراسر جهان همت کنند روز قدس امسال بیش از سال‌های گذشته با شکوه‌تر برگزار شود و جهت‌گیری شعارهای آنها علیه صهیونیست‌ها و حامیان صهیونیست‌ها و همچنین در جهت وحدت جامعه اسلامی و استحکام برادری در بین گروه‌ها و اقشار جامعه اسلامی باشد.

انتهای پیام

کد N882517