موگرینی در وین می ماند/اشتاین مایر به کوبا نمی رود/لاوروف در راه وین - مسکو

مذاكره, مذاكرات ايران و گروه 1 5, مذاكرات وين, مذاكرات هسته‌اي

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که برای سومین بار به وین آمده است در وین می ماند و مذاکرات را از نزدیک دنبال می کند.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعزامی به وین، این برای سومین بار است که وزیران خارجه 1+5 به ویژه سه کشور اروپایی به وین می آیند و مجددا برای مدتی کوتاه مذاکرات را ترک می کنند.

در عین حال با قرار گرفتن دو طرف در ساعات و روزهای سرنوشت ساز مذاکرات برخی از وزیران خارجه برنامه های کاری را تغییر داده و برخی بنا به ضرورت به پایتخت هایشان بازگشتند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان قرار بود روز پنجشنبه حسن روحانی رییس جمهور کشورمان را در سفر به شهر اوفا روسیه و برای شرکت در اجلاس "بریکس" همراهی کند که امروز اعلام کرد به این سفر نمی رود.

هم چنین فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان قرار بود روز پنجشنبه در سفری از پیش تعیین شده به کوبا سفر کند که او هم سفر خود را به تعویق انداخته است.

در این میان جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز از شنبه 7 تیرماه در وین به سر می برد و از ابتدا اعلام کرد که تا پایان مذاکرات در وین می ماند.

اما سرگی لاوروف که کشورش میزبان اجلاس بریکس در روز پنجشنبه است با مشکلات بیشتری در این زمینه رو به رو است. او باید روز پنجشنبه در اوفا از شهرهای روسیه باشد و در عین حال جمع بندی و اعلام توافق جامع هسته ای احتمالا به ساعات پایانی روز پنجشنبه خواهد کشید.هنوز مشخص نیست که لاوروف به همراه دیگر وزیران خارجه چهارشنبه شب به وین باز می گردد یا پنجشنبه شب.

انتهای پیام
کد N882380