«فرانسوا اولاند»:

ضرورت های خاصی ایجاد شده است / تصمیم گیری درباره یونان تا ۱ هفته

سیاسی

رئیس جمهور فرانسه امروز سه شنبه به محض ورود به محل برگزاری نشست سران ناحیه یورو در بروکسل درخصوص یونان به خبرنگاران گفت: تصمیم گیری در مورد یونان باید در طول یک هفته انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور فرانسه امروز سه شنبه به محض ورود به محل برگزاری نشست سران ناحیه یورو در بروکسل درخصوص یونان به خبرنگاران گفت: تصمیم گیری در مورد یونان باید در طول یک هفته انجام گیرد.

«فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه امروز در بدو ورود به محل برگزاری نشست فوق العاده سران کشورهای عضو یورو در بروکسل گفت: ضرورت های خاصی ایجاد شده است و لذا تصمیم گیری درباره یونان باید ظرف مدت ۱ هفته و به سرعت انجام گیرد.

«الکسیس سیپراس» نخست وزیر یونان پیشتر از مردم این کشور خواسته بود تا درباره پیشنهادات وام دهندگان بین المللی به این کشور در روز یکشنبه هفته جاری در یک همه پرسی شرکت کنند که براساس آن بیش از ۶۰ درصد مردم این کشور به ادامه ریاضت های اقتصادی بیشتر نه گفتند.

دولت یونان بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار بدهی دارد و قادر نیست تا اقساط وام های خود را بپردازد. بانک مرکزی اروپا و صندوق بین المللی پول برای پرداخت وام های جدید به آتن، شرایط سختگیرانه ای را پیشنهاد کرده اند که از جمله آنها برخی اصلاحات اقتصادی و کاهش هزینه های رفاهی و حقوق کارکنان دولتی و افراد بازنشسته است.

این احتمال وجود دارد که در صورت نرسیدن دو طرف به توافق، یونان از حوزه پولی یورو خارج شود.