سفیر سوریه در روسیه:

«اسد» رئیس جمهور قانونی است/آمریکا در امور داخلی سوریه دخالت نکند

سیاسی

سفیر سوریه در روسیه امروز گفت که هیچ قدرت خارجی حتی آمریکا حق ندارد خواستار کناره گیری رئیس جمهور قانونی سوریه شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سفیر سوریه در روسیه امروز گفت که هیچ  قدرت خارجی حتی آمریکا حق ندارد خواستار کناره گیری رئیس جمهور قانونی سوریه شود.

«ریاض حداد» سفیر سوریه در روسیه امروز اعلام کرد: «بشار اسد» رئیس جمهور قانونی کشور سوریه است و هیچ قدرت خارجی حتی آمریکا حق ندارد خواستار کناره گیری وی از قدرت شود.

حداد که در یک میزگرد در مسکو شرکت کرده بود در این زمینه گفت: هیچ کسی نباید استعفا و کناره گیری اسد را درخواست کند؛ چرا که او در یک فرایند قانونی انتخاب شده است. نمی توان پذیرفت که کشوری مانند ایالات متحده در امور داخلی کشور دیگری مداخله نماید.

به گفته این دیپلمات برجسته سوریه بشار اسد از حمایت بیش از ۶۰% از مردم این کشور برخوردار است.

اوباما دیروز اعلام کرده بود که معتقد است برای حل بحران موجود در سوریه باید دولت جدیدی در این کشور بدون «بشار اسد» رئیس جمهور منتخب این کشور تشکیل شود. این موضع آمریکا با اعتراض و مخالفت روسیه همراه بود.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین نیز در واکنش به سخنان دیروز اوباما؛ امروز در یک مصاحبه مطبوعاتی در این باره به خبرنگاران گفت: «ولادیمیر پوتین» و «باراک اوباما» رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در گفتگوی تلفنی خود درباره حل و فصل بحران سوریه به بحث و تبادل نظر پرداخته و روسیه مواضع خود را در قبال سوریه در این گفتگو صراحتاً اعلام کرد.