تحلیلگر مسائل بین المللی در گفت و گو با مهر:

اوباما به دنبال ثبت دستاوردی بزرگ در سیاست خارجی است

سیاسی

«عامر البیاتی» گفت: هم اکنون جان کری مهندسی مذاکرات را به دستور اوباما بر عهده گرفته است تا در نهایت بتواند اهداف مدنظر رئیس جمهور ایالات متحده را محقق نماید.

خبرگزاری مهر ـ گروه بین الملل: یک تحلیلگر مسائل بین المللی اظهار داشت: اوباما در ماورای مذاکرات هسته ای با ایران به دنبال خلق دستاوردی بزرگ در دوران ریاست جمهوری خود است.

«عامر البیاتی»  تحلیلگر مسائل بین المللی در گفت و گو با خبرنگار اعزامی مهر به وین تاکید کرد: «رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در صدد است با حل موضوع هسته ای ایران و همچنین عادی سازی روابط با کوبا، دستاوردی عینی و بزرگ را در سیاست خارجی خود به ثبت برساند تا بتواند در پایان هشت سال ریاست جمهوری خود به عنوان فردی موفق در این حوزه شناخته شود.»

این تحلیلگر مصری افزود: «حدود ۱۲ سال است که مذاکرات هسته ای ایران و اعضای ۱+۵ کم و بیش ادامه دارد، مذاکراتی که طی دو سال اخیر به نقطه اوج خود رسیده است. هم اکنون جان کری مهندسی مذاکرات را به دستور اوباما بر عهده گرفته است تا در نهایت بتواند اهداف مدنظر رئیس جمهور ایالات متحده را محقق نماید.

وی در پایان گفت: «همچنین به نظر می رسد که کری و اوباما در صددند پس از توافق هسته ای با ایران، گام های دیگری را در خصوص ایجاد روابط دیپلماتیک با تهران بر دارند.»