ماری هارف: مذاکرات تا روز جمعه ادامه دارد

سیاسی

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از رویترز ماری هارف مشاور ارشد وزیر امور خارجه آمریکا در امور روابط استراتژیک روز سه‌شنبه در وین گفت که مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی تا روز جمعه 10 ژوئیه ادامه خواهد داشت.

هارف افزود: مذاکره کنندگان به پیشرفت قابل توجهی دست یافته‌اند.

همچنین فدریکاموگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی پیش از هارف اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای طی روزهای آینده در وین ادامه خواهد داشت.

موگرینی همچنین گفت: ایران و گروه 1+5 پیشرفت خوبی داشتند و برخی وزرای امور خارجه طی ساعات آینده به پایتخت‌های‌شان باز می‌گردند.

وی تاکید کرد:‌هنوز چند مساله‌ سخت حل نشده باقی مانده است و ما برای نهایی کردن توافق هسته‌ای به چند روز زمان نیاز داریم.

وزیر خارجه روسیه نیز گفت: برگشت‌پذیری تحریم‌ها همچنان مورد بحث است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه عصر روز سه‌شنبه و در حالی که موگرینی از تمدید ضرب‌الاجل یک هفته‌ای مذاکرات برای چند روز دیگر خبر داد، به خبرنگاران روسی حاضر در محل مذاکرات گفت که ۱۰ مورد باقی مانده است و به چند روز بیشتر برای بحث نیاز داریم.

وی ادامه داد: مذاکرات ایران و 1+5 پیشرفت زیادی داشته است و به حصول توافق بسیار نزدیک هستیم. تمام طرف‌ها برای رسیدن به این توافق از خود تمایل نشان داده‌اند.

وی افزود: ایران و 1+5 برای رفع محدودیت‌های تسلیحاتی تهران تلاش می کنند و این مساله در حال حاضر موضوعیت دارد. محدودیت‌های تسلیحاتی تنها موضوع حل نشده در مساله لغو تحریم‌های ایران است.

وزیر خارجه روسیه خاطرنشان کرد: فکر می کنم که وزرای خارجه ایران و 1+5 دوباره به وین بازگردند.

انتهای پیام

کد N882275