گزارش مهر از وین؛

دموکراتها تهدید کردند/پرواز مشترک کبوترها و بازها بر فراز کوبورگ

سیاسی

سناتورهای دموکرات وابسته به لابی «آیپک» همگام با جمهوریخواهان آمریکا، سنگ اندازی خود در مسیر مذاکرات هسته ای را در حالی تشدید کرده اند که امیدها نسبت به حصول توافق بیش از گذشته است.

طی ساعات اخیر و با نزدیک شدن به تاریخ ۹ جولای ـ زمان اعلام شده جهت ارائه توافق احتمالی به کنگره ـ خط و نشان کشیدن برخی سناتورهای دموکرات علیه مذاکرات هسته ای وارد فاز تازه ای شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به وین، سناتورهای دموکرات وابسته به لابی «آیپک» همگام با جمهوریخواهان آمریکا، سنگ اندازی خود در مسیر مذاکرات هسته ای را در حالی تشدید کرده اند که با توجه به پیشرفت های جدی بین طرفین، امیدها نسبت به حصول توافق بیش از گذشته شده است.

این در حالی است که دموکرات های وابسته به لابی لیبرال ـ یهودی «جی استریت» فعلا ترجیح داده اند در قبال آنچه در وین می گذرد سکوت کرده و کار را به جان کری و اوباما بسپارند.

«بن کاردین» و «باب منندز» دو سناتور دموکراتی هستند که عملیات روانی طیف دموکرات های تندرو را علیه مذاکرات هسته ای مدیریت می کنند.

اظهارات اخیر بن کاردین سناتور دموکرات کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مهر تاییدی بر همین ادعاست: «ما به دنبال توافقی قوی با ایران هستیم، توافقی که شامل بازرسی از مراکز نظامی، مصاحبه با دانشمندان هسته ای و رفع تدریجی و چند مرحله ای و مشروط تحریم ها باشد.»!

 باب منندز دیگر سناتور دموکرات نیز اخیرا در نامه ای به اوباما نسبت به توافق بد هسته ای با ایران هشدار داده و اخبار رسیده به واشنگتن درباره مذاکرات وین را نگران کننده ارزیابی کرده است.

پرواز مشترک کبوترها و بازهای آمریکایی بر فراز هتل کوبورگ، نشان دهنده رویکرد کلان و مشترک هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در تقابل با حقوق حقه هسته ای ملت ایران است.