پرچم داعش مقابل پارلمان انگلیس/ عکس

داعش,انگلیس

پلیس لندن به علت دستگیر نکردن مردی که پرچم داعش را روی دوش خود انداخته بود و نزدیک پارلمان انگلیس قدم می‌زد، با انتقادهایی مواجه شده است.به گزارش وب سایت شبکه خبری پرس تی وی، روزنامه گاردین روز یکشنبه (14 تیر) گزارش داد این مرد در حالی که پرچم داعش را بر روی دوشش انداخته بود، دختر بچه‌ای را نیز بر روی شانه‌هایش حمل می‌کرد که پرچم کوچک داعش را در دست داشت.

این تصویر در ابتدا توسط یک گردشگر ثبت و به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

در همین حال پلیس انگلیس در بیانیه‌ای در واکنش به انتقاد‌های صورت گرفته، اعلام کرد پلیس به رغم مشاهده این مرد وی را دستگیر نکرده است چرا که عقیده دارد اقدام او خلاف قانون نبوده است.

در ادامه‌ی این بیانیه آمده است: «حمل یا نمایش یک علامت یا پرچم به خودی خود جرم نیست مگر اینکه شیوه‌ی حمل یا نمایش آن به نحوی باشد که به تردیدهای منطقی درباره‌ی احتمال عضویت این فرد در این گروه ممنوعه یا حمایت وی از آن دامن بزند.»

در بیانیه پلیس لندن آمده است: «درحالی که حمایت از داعش و عضویت در آن غیر قانونی است اما دفاع از تشکیل یک دولت مستقل، جرم نیست.»

به گزارش گاردین، این اتفاق در آستانه‌ی هفتم ژوئیه، دهمین سالگرد بمب گذاری انتحاری در شبکه حمل و نقل عمومی لندن و یک هفته بعد از حمله تروریستی تونس که در جریان آن 30 انگلیسی کشته شدند، صورت گرفت.

در همین حال دستگیر نشدن این مرد از سوی پلیس انگلیس در شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای شدیدی مواجه شده است.

یک کاربر اینترنتی در صفحه‌ی توییترش نوشته است: آیا این واقعیت دارد که مردی در لندن با در دست داشتن پرچم داعش قدم می‌زده؟ آیا او دستگیر نشد؟ چطور می‌توانیم در این شهر احساس امنیت کنیم؟

 یک کاربر اینترنتی دیگر نیز در صفحه توییترخود نوشت: چطور می‌شود کسی در لندن پرچم داعش را به اهتزاز درآورد و دستگیر نشود؟ مسخره است.

این درحالی است که پیش‌تر وزارت کشور انگلیس اعلام کرده بود که هرگونه نشانه‌ای که حاکی از حمایت از گروه تروریستی داعش باشد، جرم شمرده می‌شود.

شایان ذکر است اخیرا در جریان حمله‌ی تروریستی داعش به هتل «امپریال مرحبا» در سواحل سوسه تونس دست‌کم 38 نفر کشته شدند که بیشتر آن‌ها از اتباع انگلیس بودند.

طبق برآوردهای دولت انگلیس، بیش از 700 شهروند تندروی این کشور به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند.

52310

کد N882051