بروجردی:

زیاده‌خواهی آمریکا در کمین مذاکرات است/ تمدید بلندمدت مطرح نیست

سیاسی

رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست ‌خارجی مجلس، با بیان اینکه همیشه رویکرد زیاده‌خواهی آمریکا در کمین مذاکره قرار دارد، گفت: به نظر می‌رسد که تمدید بلندمدت دیگر پیش روی مذاکره‌کنندگان نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، علاء‌الدین بروجردی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای در وین اتریش، اظهار داشت: ‌در شرایط کنونی فضای مذاکرات جدی‌تر از گذشته در حال برگزاری است.

وی گفت: با توجه به اینکه در همه طرف‌های مذاکره‌کننده یک تصمیم و عزم جدی برای توافق وجود دارد، بنابراین احتمال توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ در قیاس با گذشته افزایش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: همیشه رویکرد زیاده‌خواهی آمریکا در کمین مذاکره قرار دارد تا به این وسیله، وضع مذاکرات را تغییر دهد، ولی اصل توافق و دیدگاه جمهوری اسلامی ایران یک اصلی است که همه طرف‌ها آن را جدی گرفته‌اند و احتمال تحقق توافق قابل تصور است.

بروجردی با اعلام اینکه در شرایط کنونی احتمال تمدید چند روزه مذاکرات هسته‌ای وین وجود دارد، گفت: به نظر می‌رسد که تمدید بلندمدت دیگر پیش روی مذاکره‌کنندگان نیست و شاید تنها مذاکرات برای چند روز تمدید شود.

وی با تأکید بر اینکه به طور حتم تیم مذاکره‌کننده کشورمان متعهد به هیچ ضرب‌الاجلی در مذاکرات نیست، تصریح کرد: برای جمهوری اسلامی، حصول و تأمین منافع ملی در جریان مذاکرات است و قطعا برای ما موضوع زمان اهمیتی ندارد و تا رسیدن به یک توافق خوب مذاکرات باید ادامه پیدا کند.