در بیانیه ارتش به‌مناسبت روز جهانی قدس تاکید شد

قدس، قطعه‌ای جداناشدنی از جهان اسلام است

ارتش جمهوري اسلامي ايران,روز قدس

ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس تاکید کرد که فلسطین متعلق به جهان اسلام و قطعه ای جداناشدنی از سرزمین‌های اسلامی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است: روز جهانی قدس، روز همبستگی مسلمانان جهان با ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین و روز انزجار از رژیم غاصب صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک امت اسلامی است.

در بخش دیگری از بیانیه تصریح شده است: روز قدس، روز وحدت و همگرایی امت اسلامی و مقابله با تلاش مستکبران و رژیم غاصب صهیونیستی در تشدید واگرایی و ایجاد ائتلاف های شیطانی در راستای گسترش تضاد و اختلاف بین المللی و مذاهب اسلامی است.

در این بیانیه با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس توسط بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) گفته شده است: دوراندیشی و ابتکار حکیمانه آن امام همام در نامگذاری این روز موجب جهانی شدن آرمان های فلسطین و تضعیف و تنزیل رژیم صهیونیستی شده و تمام تلاش های جبهه استکبار را برای امنیت سازی این رژیم اشغالگر با ناکامی و شکست مواجه ساخته است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس بر حضور گسترده کارکنان و خانواده بزرگ ارتشیان در راهپیمایی این روز با تأسی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، امام ‌خامنه‌ای (مدظله العالی) تاکید و از عموم ملت مومن و شهیدپرور ایران اسلامی نیز دعوت کرده است تا همچون گذشته با حضور یکپارچه خود، با آرمان‌های قدس شریف تجدید میثاق نموده و فریاد رسای خود را در حمایت از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین به گوش جهانیان برسانند.

انتهای پیام

کد N881999