نماینده پارلمان افغانستان در گفتگو با مهر:

دلایل رخ دادن اتفاقات میدان وردک/ کوتاهی صورت گرفته است

سیاسی

نماینده پارلمان افغانستان در خصوص حادثه اخیر ولایت میدان وردک و کشته شدن چند سرباز توسط طالبان گفت: این مساله نیاز به تحقیق دارد و قطعا کوتاهی صورت گرفته است.

اسدالله سعادتی نماینده مردم دایکندی در پارلمان افغانستان در خصوص حوادث اخیر ولایت میدان وردک و کشته شدن چند سرباز توسط طالبان به خبرنگار مهر در کابل گفت: شاهراه ولایت میدان وردک یکی از شاهراه هایی بود که سال های قبل به شاهراه مرگ تبدیل شده بود و مردم عادی در آن کشته می شدند؛ پس از مدتی جمعی از پلیس های محلی توانستند امنیت آنجا را تامین کنند و همین مساله به یک عقده برای طالبان تبدیل شده بود.

وی گفت: پس از آنکه جنگ در این ولایت شروع شد هیچ یک از نهادها به داد نیروهای امنیتی نرسید و کوتاهی دولت در این رابطه قابل تامل است.

این نماینده پارلمان افغانستان افزود: میدان وردک در چند قدمی کابل است و  به آسانی می شد کمک رسانی کرد و اینکه حتی ۴۸ ساعت بعد هم کمک رسانی نمی شود نیاز به تحقیق دارد.

نماینده مردم دایکندی در پارلمان افغانستان اظهار داشت: ما خواهان تحقیق همه جانبه هستیم تا این قضیه روشن شود که چرا نسبت به سربازان میدان وردک کوتاهی صورت گرفته است.