شعار راهپیمائی روز قدس اعلام شد/پوشش مراسم توسط ۹۰۰ خبرنگار

سیاسی

رئیس ستاد انتفاضه و قدس، «روز جهانی قدس، تجلی آرمان فلسطین، بر یاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک کشی از غزه یا یمن» را شعار محوری امسال روز جهانی قدس اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس در نشست خبری صبح امروز پیرامون روز جهانی قدس که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با اشاره به سوال محوری امسال روز جهانی قدس اظهار داشت: شعار محوری روز جهانی قدس که جمعه همین هفته برگزار می شود، «روز جهانی قدس، تجلی آرمان فلسطین، فریاد وحدت امت اسلام علیه جاهلیت مدرن و کودک کشی از غزه تا یمن» است.

وی افزود: امسال حدود ۸۰۰ عکاس، فیلمبردار و خبرنگار داخلی و همچنین ۱۰۰ عکاس، خبرنگار و فیلمبردار خارجی این مراسم پرشکوه را به جهان مخابره خواهند کرد. همچنین برای پوشش بهتر این مراسم ۱۸۵ مرکز خبری و حدود ۴۰ دستگاه خودروی بلندگودار برای هدایت راهپیمایان و همچنین بیش از ۳۰ غرفه برای تبیین آخرین وضعیت فلسطین در نظر گرفته شده است.

شریف با اشاره به اینکه نامگذاری روز قدس یکی از مهمترین افتخارات حضرت امام خمینی(ره) بود، ادامه داد: اگر مساله اشغال فلسطین مشمول زمان شود و نسل های بعدی این سرزمین دیگر رغبتی برای بازگشت به سرزمین مادریشان نداشته باشند، رژیم صهیونیستی به یکی از مهمترین و محوری ترین اهداف رسانه ای و استراتژیک خود رسیده است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه همه کارشناسان و آگاهان به مساله فلسطین به تاثیرگذاری روز قدس اذعان دارند، تصریح کرد: این نامگذاری توسط امام خمینی(ره) توانست مساله قدس را دوباره مطرح کند و پس از ایشان با تدابیر مقام معظم رهبری این مساله و توجه ویژه به مساله فلسطین ادامه پیدا کرد.

وی اضافه کرد: از زمان شروع مبارزات در ایران حضرت امام خمینی(ره) نگاه ویژه‌ای به مساله فلسطین داشتند و یکی از مطالبات ایشان پایان دادن به ارتباط رژیم شاه با اسرائیل بود و پس از انقلاب این مساله به عنوان یک سیاست و راهبرد اساسی مورد توجه قرار گرفت. آزادی فلسطین و قدس شریف یک انگیزه شرعی، دینی، انسانی و در راستای اهداف والای انسان ها است.

شریف با اشاره به آثار نامگذاری روز قدس افزود: یکی از دستاوردهای روز قدس تلاش برای جلوگیری از فراموشی مساله فلسطین است و نکته بعدی اینکه کسانی که در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی قرار دارند، همیشه یک انگیزه مضاعف خواهند داشت.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه استراتژی اسرائیل در زمان حاضر ایجاد درگیری در سرزمین های اطراف و پیرامونی خود است، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی تلاش می کند تا با ایجاد ناامنی در سرزمین های پیرامونی خود امنیت را در داخل اسرائیل تامین کند و مسلمانان باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند.

وی ادامه داد: حوادث اخیر سوریه، یمن، عراق و بحرین نشان می دهد که رژیم صهیونیستی می خواهد با صادر کردن ناامنی به پیرامون خود امنیت را در داخل مرزهای اسرائیل تامین کند، اما این مساله تامین کننده امنیت رژیم صهیونیستی نیست.

شریف با اشاره به ایجاد گروه های تکفیری و داعش خاطرنشان کرد: گروه های تکفیری و داعش که هم اکنون از معضلات جهان اسلام هستند، همه تجهیزات و تسلیحاتشان را از رژیم صهیونیستی و آمریکا دریافت کرده و هدفی جز آتش‌افروزی در جهان اسلام ندارند و تمام درگیری ها به شکلی است که کانون مقاومت را مورد هدف قرار دهد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با اشاره به ضرورت برپایی هر چه باشکوه تر روز قدس در سال ۹۴ تصریح کرد: در راهپیمایی امسال حوزه‌هایی را برای تبیین و تشریح آخرین وضعیت سرزین های اشغالی و جبهه مقاومت در نظر گرفته ایم تا بتوانیم از این فرصت به نحو مطلوب و موثر استفاده کنیم.

وی توضیح داد: همه مسیرها برای راهپیمایی امسال از مساجد بزرگ در شهرها آغاز شده و به میعادگاه های نماز جمعه ختم می شود و در مراسم راهپیمایی امسال شاهد حضور اقلیت های دینی، خانواده شهدای هسته ای و خانواده شهدای حرم خواهیم بود.

شریف افزود: در روز قدس تلاش می کنیم تا فریاد ملت را در طرفداری از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین به گوش جهانیان برسانیم و رژیم صهیونیستی به طور حتم در مقابل اراده مردم مسلمان از صحنه جغرافیا حذف خواهد شد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه روز قدس سال گذشته با هجوم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه همزمان شده بود، گفت: هنوز مردم مظلوم غزه از محاصره خارج نشده اند و کشتارهای رژیم صهیونیستی هم اکنون به یمن منتقل شده است و امسال شاهد راهپیمایی پرشور مردم یمن خواهیم بود.

شریف در پایان با اشاره به تاثیر راهپیمایی روز قدس در روند مذاکرات هسته ای ایران عنوان کرد: هر تصمیمی که نظام جمهوری اسلامی ایران و دیپلمات های ورزیده و متدین ما بگیرند، تمام ملت خواهند پذیرفت و به آن پایبند خواهند بود و حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن موید پشتیبانی مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران است.