انتقاد مک کین از مداخله غیر موثر آمریکا در جنگ با داعش

سیاسی

جان مک کین، سناتور جمهوریخواه آمریکا معتقد است واشنگتن اقدامات مناسبی برای نابودی یا برچیدن داعش انجام نداده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سناتور مک کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: حملات هوایی آمریکا هیچ تاثیری در پیشرفت مبارزه با داعش در درازمدت نداشته است و هیچ یک از این حملات هوایی منجر به موفقیت در مبارزه با این گروه تروریستی نمی‌شود.

وی افزود: شاید آمریکا حریم هوایی مناطق تحت کنترل داعش را برای حمله به مواضع این گروه در اختیار داشته باشد ، اما داعش همچنان برای اینکه از حملات هوایی در امان بماند، در مناطق شهری پنهان می‌شود و از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی برای جذب جنگجویان بیشتر استفاده می‌کند.

مک کین همچنین گفت تلاشهای آمریکا برای آموزش قبائل سنی، نیروهای امنیتی عراقی و مخالفان سوری باید افزایش یابد تا در مبارزه با این گروه تاثیر ملموس داشته باشد.

وی گفت که فرماندهان نظامی اوباما باید با وی درباره واقعیتهای جنگ با داعش رو راست‌تر باشند.

هم زمان باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در نشستی در وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گفت: واشنگتن در حال حاضر طرحی برای اعزام نظامیان بیشتر به خارج از کشور ندارد و قصد دارد روند تحویل تسلیحات ضدتانک را به عراق تسریع کند.

وی گفت که مبارزان اهل تسنن نیروهای جدید مبارزه با داعش خواهند بود وهیچ دلیل متقاعدکننده‌ای وجود ندارد که فکر کنیم هر کاری که هم اکنون انجام دهیم برای تضعیف و در نهایت شکست داعش کافی خواهد بود.

انتهای پیام

کد N881852