کمالوندی: ایران و آژانس با دستیابی به تفاهم اصولی، گام مهمی در مسیر حل موضوعات باقیمانده برداشتند

ایرنا نوشت:

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی با دستیابی به تفاهم اصولی در مورد جدول موضوعات و زمانبندی همکاری مشترک، گام مهمی در مسیر حل و فصل موضوعات باقیمانده برداشتند.

به گزارش ایرنا، «بهروز کمالوندی» دوشنبه شب در پایان سفر یک روزه هیات کارشناسی آژانس بین المللی انرژی اتمی به کشورمان، به تفاهم های انجام شده در سفر اخیر «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس به تهران و تاکید طرفین بر سرعت دادن به روند همکاری مشترک برای حل و فصل مسایل باقیمانده اشاره کرد و افزود: سفر این هیات به تهران در فاصله چند روز پس از سفر آمانو، نشان دهنده عزم جدی طرفین برای ارتقاء اثر بخش همکاریهاست.

وی، جلسات کارشناسی مشترک را که از اوایل صبح دوشنبه تا ساعات پایانی شب ادامه داشت، سازنده، صریح، همراه با درک مشترک و رو به جلو بیان کرد و گفت: تفاهم حاصل از مذاکرات انجام شده در جریان سفر هیات کارشناسی آژانس به کشورمان که تماما در چارچوب منافع ملی و ملاحظات امنیتی منطبق بر خطوط قرمز نظام است، تعامل فنی میان ایران و آژانس را تسهیل خواهد کرد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به تداوم مسیر سازنده پیش رو، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تداوم همکاری مشترک با آژانس در چارچوب مقررات عمومی این نهاد بین المللی را اعلام کرد.

هیات آژانس بین المللی انرژی اتمی که بامداد یکشنبه برای شرکت در جلسات مشترک با کارشناسان کشورمان وارد تهران شده بود، بامداد امروز (سه شنبه) کشورمان را ترک کرد.

4949

کد N881436