پیشنهاد سناتور خشمگین آمریکایی مبنی بر خروج آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل

ایرنا نوشت:

سناتور جمهوریخواه آمریکایی که حامی رژیم غاصب صهیونیست است، در واکنش به قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل در محکومیت این رژیم، این نهاد را 'ضد یهود' خواند و خواستار ترک عضویت کشورش از این شورا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'تد کروز' سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس و نامزد ریاست جمهوری این کشور در انتخابات سال 2016 که از صدور قطعنامه روز جمعه شورای حقوق بشر مبنی بر محکومیت جنایات سال گذشته رژیم صهیونیستی در سرزمین غزه بشدت عصبانی و برآشفته شده است، با انتشار بیانیه ای این قطعنامه را یک 'حرکت پوچ و بی معنی' خواند.

وی مدعی شد وقت افشا کردن حقایق در مورد این نهاد که وی آن را یک 'نهاد متعصب و ضد یهود' می داند، فرا رسیده است.

این سناتور حامی رژیم غاصب صهیونیستی در این بیانیه، به دولت آمریکا توصیه کرده است که با ترک عضویت در این شورا به مشروعیت آن پایان دهد.

کروز از جنایات رژیم صهیونیستی بعنوان 'تلاش های فوق العاده به منظور حفاظت از جان شهروندان خود' یاد کرد و حماس را به استفاده از مردم فلسطین به عنوان 'سپر انسانی' متهم ساخت.

این سناتور جمهوریخواه حامی رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گذشته نیز اوباما را به خاطر تصمیم به بازگشایی سفارت خانه و برقراری روابط دیپلماتیک با کوبا مورد انتقاد شدید قرار داد و این تصمیم را به ' سیلی بر صورت اسرائیل' تشبیه کرد.

4949

کد N881345