طی بیانیه ای صورت گرفت:

دعوت حزب مردم‌سالاری از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

سیاسی

حزب مردم‌سالاری با صدور بیانیه ای ضمن فراخون مردم برای راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام کرد: ملت ایران ضمن حمایت از آرمان مقاومت فلسطینیان در راهپیمایی این روز از مواضع هسته‌ای ایران حمایت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیانیه حزب مردم سالاری به مناسبت راهپیمایی روز قدس به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

روز جهانی قدس در جمهوری اسلامی به عنوان نماد رویکرد انقلابی مردم ایران در مقابل رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود که با تدبیر امام خمینی (ره) در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال برگزار می‌شود. بدون شک برگزاری راهپیمایی روز قدس که در کشورهای مختلف اسلامی برگزار می‌شود قطعا بزرگترین کابوس رژیم نامشروع صهیونیستی و استعمارگران می‌باشد.

با توجه به شرایط حاکم بر خاورمیانه و دنیای اسلامی روز جهانی قدس امسال از حساسیت‌های متفاوتی برخوردار شده است. تروریست‌های تکفیری داعش که در بستر اختلافات شیعه و سنی و با انحراف موج بیداری اسلامی ایجاد شده است مسلمانان را در عراق، سوریه، مصر، لیبی، تونس و الجزایر سلاخی می‌کنند.

تروریست‌های تکفیری داعش که متاسفانه ریال‌های سعودی را در جیب خود می‌بینند و به عنوان حافظ منابع رژیم صهیونیستی با برنامه‌های تدوین شده موساد تاکنون عمل کرده‌اند. این روزها که رژیم صهیونیستی گسترش شهرک‌های صهیونیستی را دنبال می‌کند داعش گروه‌های مقاومت را تهدید کرده است. تروریست‌های تکفیری برنامه‌های گسترده‌ای جهت نفوذ در فلسطین برای تامین منافع تل‌آویو در حال اجرا است.

عملکرد تروریست‌های تکفیری نشان می‌دهد که داعش در پس پرده رژیم صهیونیستی با همراهی رژیم سعودی به شدت نیازمند اختلافات شیعه و سنی هستند لذا روز قدس فرصتی است که در آن امت واحده اسلامی در کنار یکدیگر در مقابل اشغالگران قدس شریف صف‌آرایی می‌کنند.

در کنار حوادث منطقه‌ای که ضرورت وحدت دنیای اسلام را پررنگ کرده است موضوع مذاکرات هسته‌ای و تفاهم ایران با گروه 1+5 به عنوان یک رویداد مهم در روز قدس خودنمایی می‌کند. ملت ایران در آخرین جمعه ماه رمضان یعنی یوم‌الله روز جهانی قدس به خیابان‌ها می‌آیند تا رویکرد ضد استعماری خود را با صدایی واحد به رخ جهانیان بکشانند.

حزب مردم‌سالاری ضمن فراخوان عموم مسلمانان برای راهپیمایی روز قدس از ملت سرافراز ایران اسلامی می‌خواهد با حضور گسترده خویش علاوه بر حمایت از آرمان‌ مقدس مقاومت فلسطینیان و محکومیت جنایت صهیونیسم و داعش‌های مزدور آنان از مواضع هسته‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران نیز حمایت کند.