آیت الله جنتی: روز قدس تنها در مسئله فلسطین خلاصه نمی شود

روز قدس,احمد جنتي

آیت‌الله احمد جنتی، در جلسه ستاد برگزاری مراسم روزجهانی قدس گفت: روز قدس تنها مسئله فلسطین نیست بلکه روز اسلام است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جمع اعضای ستاد برگزاری مراسم روز جهانی قدس با بیان اینکه باید سخنان امام خمینی (ره) درباره روز قدس را مانند یک تابلو مقابل چشمان خود و جهانیان قرار دهیم افزود: از دیدگاه امام روز قدس تنها در محاصره فلسطین و کشتار فلسطینیان خلاصه نمی شود و مسئله بالاتر از اینهاست.

وی توجه به تحرکات تکفیری ها و پیوند آنها با اسرائیل را مورد تأکید قرار داد و افزود: به اعتقاد امام در روز قدس باید به ابرقدرتها فهماند که نمی توانند در کشورهای اسلامی سلطه طلبی کنند.

آیت الله جنتی گفت: از دیدگاه امام روز قدس روزی است که باید مسلمانان از انزوا بیرون بیایند و با قدرت مقابل استکبار بایستند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به کسانی که زیر پرده با آمریکا ارتباط دارند و یا برای ارتباط با آمریکا سر و دست می شکنند، افزود: امام معتقد بود باید به این روشنفکران که با آمریکا روابط دارند هشدار داد که اگر از این روابط دست برندارید سرکوب خواهید شد.

آیت الله جنتی خطاب به کسانی که شعار نه غزه نه لبنان سر می دادند و با اسرائیل دوستی دارند، گفت: روز قدس روزی است که بین منافقین و متعهدین تمایز خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه امروز حرفی از دیدگاه های امام، زده یا دیدگاه امام رعایت نمی شود یا تحریف می شود افزود: یک عده با تصور اینکه آب و نان ما دست آمریکاست فکر می کنند اگر این قهر ادامه یابد روزگار ما سیاه خواهد شد و اینگونه با مسائل جاری برخورد می کنند.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه مردم باید در مقابل این حرکت نفاق‌افکنانه آگاه شوند، گفت: مردم با حضور خود در راهپیمایی های 22 بهمن و 9 دی و بویژه در مراسم تشییع شهدای غواص نشان دادند که با همدلی و همزبانی همان مردم زمان امام هستند.

وی روز قدس را از نگاه امام روز مقابله مستضعفین و مستکبرین و روز احیاء قوانین اسلام دانست و افزود: روز قدس روزیست که باید سرنوشت کشورهای مستضعف مشخص شود.

آیت الله جنتی گفت: دشمنان باید از روز قدس و از این اجتماعات بترسند.

وی از رسانه‌ها بویژه صدا و سیما خواست مطالب خود را درباره روز قدس با محور بیانات امام خمینی (ره) مطرح کنند.

آیت الله جنتی گفت: اگر این مطالب در صدا و سیما مطرح شود مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس بیشتر تشویق می شوند.

وی با تأکید بر اینکه باید محورهای بیانات امام راحل در قطعنامه پایانی راهپیمایی روز قدس هم گنجانده شود از نهادهایی که در این روز به مردم خدمت‌رسانی می کنند خواست تا با ارائه تسهیلات بویژه حمل و نقل ملاحظه حال روزه‌داران را بکنند و مسافت برگزاری راهپیمایی متناسب با گرما و شرایط روزه داران باشد.

انتهای پیام

کد N880992