۱
یک منبع آگاه فرانسوی در گفت گو با مهر:

«فابیوس» به تبعات منفی بر هم زدن توافق احتمالی آگاه است

  • ۱۲۱بازدید
  • ۱ رای
  • ۱ دیدگاه

مسلم است که وزیر امور خارجه فرانسه قصد دارد فشارهای خود بر ایران را در مذاکرات هسته ای حفظ کند اما اینکه فابیوس بخواهد یک تنه توافق نهایی احتمالی میان ایران و اعضای ۱+۵ را بر هم بزند فرضیه درستی نیست.

خبرگزاری مهر ـ گروه بین الملل: یک منبع آگاه فرانسوی حاضر در محل مذاکرات هسته ای تاکید کرد: «لوران فابیوس در نهایت قصد بر هم زدن توافق نهایی احتمالی  را ندارد، چون به تبعات منفی آن آگاهی دارد.»

این منبع آگاه فرانسوی در خصوص مواضع سلبی اخیر فابیوس در جریان مذاکرات هسته ای اخیر به خبرنگار اعزامی مهر به وین گفت: «مسلم است که وزیر امور خارجه فرانسه قصد دارد فشارهای خود بر ایران را در مذاکرات هسته ای حفظ کند، چون این سیاستی است که حزب سوسیالیست فرانسه نیز بر آن تاکید دارد.»

وی در ادامه افزود: «اما با این وجود، اینکه فابیوس بخواهد یک تنه توافق نهایی احتمالی میان ایران و اعضای ۱+۵ را بر هم بزند فرضیه درستی نیست زیرا این کار برای کاخ الیزه هزینه های زیادی در بر خواهد داشت.»

این منبع فرانسوی البته تاکید کرد: «لوران فابیوس مواضع سخت خود را در قبال توافق هسته ای با ایران طی روزهای آتی حفظ خواهد کرد.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما چیست؟

تاکنون ۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.شما هم نظری دارید؟


من صد در صد با توافق هسته ای حتی با دادن امتیازات زیاد موافقم. ایران به این کفتار نباید باج بدهد. واقعاً فرانسه برای ایران آنقدرها بازیگر غداری نیست. به وزیر خارجه فرانسه باید تفهیم شود که در صورت ادامه این نمایش، شرکت های فرانسوی به طور کامل از اقتصاد ایران محروم می شوند و این برای آنها ضربه سنگین تری است. پژو، توتال و دیگر شرکت های فرانسوی به ما بیشتر نیاز دارند.

۱ سال پیش   |   azadeh1347   |     |  
۱