در رایزنی تلفنی با نماینده ویژه سازمان ملل؛

امیرعبداللهیان: چاره‌ای جز آتش‌بس و گفتگو در یمن نیست

سیاسی

معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان، بر ضرورت آتش‌بس فوری در یمن تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در رایزنی تلفنی حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، بر ضرورت آتش‌بس فوری در یمن تأکید شد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه در این تماس تلفنی، با تأکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاش های نماینده دبیرکل سازمان ملل در برقراری آتش‌بس، رفع محاصره انسانی و برگزاری گفتگوهای موثر یمنی‌ها و تکمیل روند سیاسی در این کشور اظهار داشت: ایران از ابتدای حملات نظامی خارجی به یمن، به صراحت اعلام کرد که اقدام نظامی عربستان خطایی استراتژیک است که تنها نتیجه آن، کشتار مردم یمن و گسترش تروریسم و ناامنی در منطقه حساس خلیج فارس خواهد بود .

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی معتقد است، گروه‌ها و احزاب یمنی می‌توانند زیر نظر سازمان ملل به توافق پایدار دست یابند .

اسماعيل ولدالشیخ احمد نیز در این تماس تلفنی، با برشمردن تلاش هایش برای برقراری هرچه سریع‌تر آتش‌بس انساني در یمن، در رایزنیهای اخیر با مقامات کشورهای منطقه و مذاکرات در حال انجام با نمایندگان گروههای یمنی در صنعا اظهار داشت: حمایت‌های منطقه و جمهوری اسلامی ایران باعث تقویت این تلاش ها برای توقف هرچه سریع‌تر جنگ و کاهش آلام و رنج های مردم یمن است.

وی افزود: وضعیت انسانی در یمن به مرحله حادي رسیده و چاره‌ای جز توقف جنگ و برقراری آتش‌بس و حل مشکلات از طریق گفتگو و مذاکره نیست.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، همچنین خواستار همكاري همه طرف‌ها براي خروج از بحران جاري يمن شد.