۰
در رایزنی تلفنی با نماینده ویژه سازمان ملل؛

امیرعبداللهیان: چاره‌ای جز آتش‌بس و گفتگو در یمن نیست

  • ۲۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه کشورمان، بر ضرورت آتش‌بس فوری در یمن تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در رایزنی تلفنی حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، بر ضرورت آتش‌بس فوری در یمن تأکید شد.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه در این تماس تلفنی، با تأکید بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از تلاش های نماینده دبیرکل سازمان ملل در برقراری آتش‌بس، رفع محاصره انسانی و برگزاری گفتگوهای موثر یمنی‌ها و تکمیل روند سیاسی در این کشور اظهار داشت: ایران از ابتدای حملات نظامی خارجی به یمن، به صراحت اعلام کرد که اقدام نظامی عربستان خطایی استراتژیک است که تنها نتیجه آن، کشتار مردم یمن و گسترش تروریسم و ناامنی در منطقه حساس خلیج فارس خواهد بود .

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی معتقد است، گروه‌ها و احزاب یمنی می‌توانند زیر نظر سازمان ملل به توافق پایدار دست یابند .

اسماعيل ولدالشیخ احمد نیز در این تماس تلفنی، با برشمردن تلاش هایش برای برقراری هرچه سریع‌تر آتش‌بس انساني در یمن، در رایزنیهای اخیر با مقامات کشورهای منطقه و مذاکرات در حال انجام با نمایندگان گروههای یمنی در صنعا اظهار داشت: حمایت‌های منطقه و جمهوری اسلامی ایران باعث تقویت این تلاش ها برای توقف هرچه سریع‌تر جنگ و کاهش آلام و رنج های مردم یمن است.

وی افزود: وضعیت انسانی در یمن به مرحله حادي رسیده و چاره‌ای جز توقف جنگ و برقراری آتش‌بس و حل مشکلات از طریق گفتگو و مذاکره نیست.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، همچنین خواستار همكاري همه طرف‌ها براي خروج از بحران جاري يمن شد.  

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.