سفر وزیر خارجه یونان به سرزمین‌های اشغالی

سیاسی

وزیر امور خارجه یونان در بحبوحه بحران اقتصادی کشورش در سفری سه روزه به سرزمین‌های اشغالی رفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه رژیم صهیونیستی آمده است: وزارت خارجه از نیکوس کوتزیاس، وزیر خارجه یونان در سفر رسمی به اسرائیل استقبال کرده است. این دوران دشواری برای رهبری و مردم یونان است.

این اولین بار است که مقامی از دولت الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند. این سفر در حالی انجام شد که روز یکشنبه رفراندوم یونان برگزار شد و با رای 61 درصدی مخالفان به توافق با اروپا خاتمه یافت.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه اسرائیل گفت که کوتزیاس یکشبه شب در ضیافت شام شورای اقتصاد ملی به ریاست یوجین کاندل شرکت کرد و این مقام صهیونیست پیش از آن در کابینه اسرائیل درباره بحران مالی یونان سخن گفت.

وزیر خارجه یونان امروز (دوشنبه) با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار می‌کند و همچنین قرار است با مقام‌های تشکیلات خودگردان فلسطین دیداری داشته باشد. سفر وی روز سه شنبه پایان می‌یابد.

مردم یونان روز یکشبه در رفراندومی شرکت کردند که به گفته سیپراس بسیار سرنوشت ساز بود و این در حالی است که این کشور عضو اتحادیه اروپا در آستانه فروپاشی مالی است. سیپراس چپ‌گرا از حزب سیریزا خواستار رای منفی مردم به تدابیر ریاضتی بیشتری شده بود که وام دهندگان بین‌المللی برای اجرای آن تاکید داشتند.

همچنین وزیر دارایی یونان گفته بودکه چنانچه دولت نتواند با رفراندوم به نتیجه مطلوب برسد، کنار گیری می‌کند. یونان رسما جمعه گذشته از سوی "تاسیسات ثبات مالی اروپایی" وارد قصور در پرداخت بدهی شد. 160 میلیارد دلار از وام‌های یونان در دست این نهاد اروپایی است.

انتهای پیام

کد N880693