بیانیه خانواده شهدا خطاب به تیم مذاکره کننده:

ايستادگی در برابر زياده خواهی استکبار، آرمان ناب شهدا است

سیاسی

۱۷۵۰ تن از خانواده های شهدا در بیانیه ای خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای تاکید کردند، جای هيچ شبهه نيست که امروز ايستادگی در برابر زياده خواهی استکبار همان آرمان ناب شهداست .

به گزارش خبرگزاری مهر، ۱۷۵۰ تن از خانواده های شهدای ۸ سال دفاع مقدس با امضای بیانیه ای بر لزوم حفظ خطوط قرمز مورد نظر مقام معظم رهبری در مذاکرات تاکید کرده و از مجلس شورای اسلامی در خواست کردند بر توافق نهایی نظارت جدی و قانونی داشته باشد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم

اين روزها که هواي شهرپرشده از عطرآسماني کربلاييان ايران ، مدام با خود زمزمه مي کنيم:

که اي از تبار سلمان و عمارها ، درون سينه هاتان و دردستان بسته از جوراغيارتان سرّي را قریب به سي سال نهفتيد ، تا آنجا که داشت از خاطر بسياري محو مي شد که امن و آرامش امروز مرهون جان فشاني هاي شماست ، پيام رجعت بهنگامتان را از سويداي جان دريافتيم و گواهمان حضوري است از جنس حماسه در مراسم تشييع پيکرهاي پاکتان .

اکنون که ايران اسلامي در حال عبوراز مقطعي حساس و سرنوشت ساز است وپس از بيش از ده سال ، ماراتن مناقشات هسته اي به حساس ترين لحظات خود رسيده است ، ما جمعي از يادگاران شهيدان شاهد برآن شديم که چند سطري از دغدغه ها يمان بگوييم و از خواسته هايمان :

خانواده هاي شهدا از عزيزترين بهره هاي زندگاني خويش چشم پوشيدند تا ضامن بقا و دوام نظام مقدس جمهوري اسلامي و وطن شوند لذا هر چند که اين ايام بارها و بارها به دلواپسي ما طعنه زدند اما به جد دلواپسیم که مسئولان  امر نسب به خطوط قرمز تعيين شده از سوي مقام معظم رهبري در مذاکرات ، توجه لازم را مبذول نکنند .

آنچه از آن به عنوان توافق سوئيس (لوزان ) ياد مي شود در چندين مورد ، بي ترديد امکان سوءاستفاده را براي حريفان ايران مهيا کرده است از قضا بيش از سي سال است ، فريبکاريشان براي مردم ما به تعيّن رسيده است .

بي شرمانه و وقيحانه از لزوم بازيد مراکز نظامي و بازجويي دانشمندان سخن مي گويند ومتأسفانه مسئولان از بازرسي هاي مديريت شده مي گويند ؛ در حالي که هنوز از آنچه همين دول مستکبر بر سر ليبي و عراق با همين بهانه آوردند ، زمان زيادي نگذشته است .

جاي بسي  تأمل و شرمساري است که حضرات کار را به جايي رساندند که رهبري آگاه و فرزانه به صراحت فرمودند : "من اجازه نخواهم داد" ؛ آقايان مدعي تدبير در حساس ترين زمان از اثر تحريم حتي بر آب خوردن مردم سخن راندند تا جايي که نويسنده همسوي اصلاحات نيز بر اين نحو سخن خرده گرفت و اذعان کرد که اين سخنان حريف را به اين باور مي رساند که خوب فشار آورده و قدري فشار بيشتر لازم دارد و صدالبته براي ما شرم آور است که اين گونه عزت و غيرتمان از مسئولان لگدکوب شود .

ما را داعيه اصحاب آخرالزماني سيدالشهداست و شعارمان هيهات مناالذله و اين فرياد بود که در تشيع اخير تبلور شد ؛ بي شک پيام جاويدان شهيدان ما ايستادگي است و مقاومت و از اين روست که امروز خطاب به اين غواصان شهيد مي گوييم پيامتان را دريافته ايم و جاي هيچ شبهه نيست که امروز ايستادگي در برابر زياده خواهي دنياي استکبار همان آرمان ناب شهداست .

جاي بسي شگفت است که اين پيام رسا و بليغ را که هر بيننده منصفي از مراسم تشييع در می يافت ، جمعي از يادگاران شهدا به سياسي کاري جناح و گروهي منسوب کردند ، آيا به اين حقيقت اذعان نداريد که پدرانمان جز براي مقاومت در راه استقلال و آزادي وطن ، جان شيرين در طبق اخلاص نهاده از راحت و رفاه چشم پوشيدند و خواسته و دغدغه مردم که در اين مراسم بروز و ظهور يافت صدالبته چيزي جز اين نبود . و مگرما ازتيم هسته اي خواسته اي جز اين داريم ؟ و پيام رهبري دل آگاه نيز بر همين نکته اشارت داشت که پيدا شدن اين شهدا در چنين برهه قطعاً تذکاري و تلنگري است براي همه که خداي ناکرده مقصد در هياهوي تبليغات گم شود و دچار خطا و نسیان شويم .

ما جمعي از يادگاران خونين پيکران هشت سال دفاع مقدس با رهبري عزيز و آزاده و ارواح مطهر پدرانمان عهد مي بنديم که عمار زادگاني هستيم که از سويداي جان پيام مقاومت و ايستادگي بر منهج روشن ولايت را از همه شهيدان و اين شهداي تازه به آغوش ميهن بازگشته دريافته ايم ، با همه وجود دريافته ايم که بايد از ناموس وطن و انقلاب عزيز و آرمانهاي والايش تا پاي جان دفاع کرد ، خواه در خرمشهر و آبادان باشد ، خواه ام الرصاص و الانبار و حلب ...

با دستان بسته شما پيمان مي بنديم که خاطره دستان بسته حيدر تکرار نخواهد شد ، عهد مي بنديم که براي هميشه بر دل معاويه و عمروعاص هاي معاصر ، داغ بلاهت اشعري و سفاهت لشکر و حکميت صفين را خواهيم نهاد .

از مجلس شوراي اسلامي مصرانه خواهانيم که با نظارت دقيق و مسئولانه بر مذاکرات هسته ای و اجرای قانون الزام دولت به حفظ دستاورد های هسته ای  به صورت جدي مانع از امکان پذيرش هر نوع معاهده اي گردند که بر دامن عزت و استعلای وطن لکه بنشاند . سخنمان با تيم ديپلماسي که به تعبير رهبري عزيز فرزندان انقلابند ، ضمن ارج نهادن به تلاش و زحمات خستگي ناپذيرشان اين که بدانيد شايد اين برگ ، سرنوشت سازترين برگ دفتر نه فقط زندگاني سياسي که همه عمر شما باشد ، هشيار باشيد که حريف غدّار است و کينه جو ، مزوّر است و حيله گر و ما - چه بخواهند و چه نخواهند -چه بدانند و چه ندانند – از مکتب  سيدالشهدا و يارانش نه تعامل و مذاکرة سازنده که ايستادگي در برابر آنچه ناحق است آموخته ايم ، ما از اين آموزگار بزرگ شجاعت، به نيکي فرا گرفته ايم که « اني لا اری الموت الاسعاده و الحياه مع الظالمين الا برما» . بدانيد که خطوط قرمز ترسيم شده در اين مذاکرات از سوي امام امت خامنه اي عزيز- مدظله العالي- فصل الخطاب ماست کوچکترين تخطي از آن را تاب نمي آوريم از آن رو که از پدران در خون خفته مان به نيکي آموخته ايم که اطاعت از ولي امر ، رمز پيروزي و فلاح است ، بدانيد که اگر از اين آزمون بزرگ سربلند بيرون آمديد ، در دنيا و آخرت روسپيديد – ان شاءالله-  وگرنه ترديد نداشته باشيد که خسره الدنيا و الاخره ايد – خداي ناکرده- بدانيد که ملت عاشورايي ما تاپاي جان برسرعهدقدسي خود با امام و شهدا ايستاده است ، از تحريم و تهديد باکي نخواهد داشت چنان که تا به حال بارها و بارها اثبات کرده رفاه و آسايش ناپايدار را بر عزت ابدي ترجيح نخواهد داد و عزت ابدي همانا پاي فشردن بر نهج قويم ولايتی است که ، تداوم ولايت الهي امامان برحق شيعه است.

آقايان دل قوي داريد که دعاي شهدا و خانواده هاي آنان بدرقه راه شماست مادام که براين عهد و پيمانيد ، بدانيد که به فرمايش رهبري عزيز که چند صباحي پيش از اين فرمودند که گمان واهي کرده اند که ملت را در شرايط شعب ابي طالب نهاده اند حال آن که اکنون ملت در شرايط بدر و خيبر است - قریب به مضمون –  پس توصيه اکيد مي کنيم که در کردار و گفتار خود به گونه اي نباشيد که دشمن کينه ورز و فريبکار حس کند که اگر فشار را افزون گرداند مي تواند باج بستاند .

و سخن آخر با دشمنان مکار اين مرز و بوم و انقلاب بزرگ اسلامي، بدانيد و شک نکنيد که اشارتي از مولايمان بسنده است که کاخ روياهاتيان را – هر جا که بنا کرده باشيد – تلي از خاکستر کند .

ما يادگاران سروقامتاني هستيم که سرودست مي بازيم اما در برابر فرعونيان سر خم نمي کنيم و دست ذلت نخواهيم داد که اسلام عزيز به ما آموخته است : «ولن يجعل الله للکافرين علي المومنين سبيلا»

 

 

                                                                               والعاقبه للمتقين

                                                                                  جمعی از خانواده شهدا