آغاز رسیدگی به پرونده 40 متهم حمله تروریستی مسجد امام صادق(ع) کویت

سیاسی

دولت کویت بررسی اتهامات بیش از 40 فرد مظنون به دست داشتن در انفجار انتحاری مسجد امام صادق (ع) این کشور را به دادستانی کل ارجاع داد.

دولت کویت بررسی اتهامات بیش از 40 فرد مظنون به دست داشتن در انفجار انتحاری مسجد امام صادق (ع) این کشور را به دادستانی کل ارجاع داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، یکی از مسئولان کویت که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد: در حال حاضر کار بررسی اتهامات بیش از 40 مظنون از جمله چند زن در پرونده حمله انتحاری به مسجد امام صادق (ع) به دادستانی کل کویت ارجاع داده شده است و اکنون تایید اتهامات این افراد یا عدم تایید آن‌ها به دادستانی مربوط است.

در همین راستا ضرار العسعوسی، دادستان کویت تاکید کرد: تحقیقات در زمینه‌ این حمله تروریستی به صورت 24 ساعته ادامه دارد و زودتر از زمان انتظار بررسی‌ها به اتمام خواهد رسید و مجرمان به دستگاه قضایی سپرده شده و مجازات قانونی در حق آنان اجرا خواهد شد.

العسوسی اظهار داشت، 26 مظنون از جمله 4 زن که 10 روز پیش بازداشت شده بودند، همچنان در بازداشت هستند و تحقیقات از آنان تکمیل شده است.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی از متهمان نیز خارج از کویت هستند این اشخاص که با داعش همکاری می‌کنند شناسایی شده و نام آنها در لیست متهمان قرار دارد.

در همین راستا یک منبع آگاه اعلام کرد: دادستانی کل کویت در هفته اول پس از انفجار تحقیقات گسترده‌ای را با بیش از 100 متهم، مجروحان حادثه و نیز کارشناسان مواد منفجره آغاز کرده است.

این منبع با اشاره به اینکه دادستان کل کویت با موضوع ویژه‌ای مواجه شده و تا پایان بر این پرونده نظارت خواهد داشت گفت: متهمان این پرونده تعدادی عربستانی، کویتی و اشخاص بدون تابعیت (بادیه نشین‌های کویتی) هستند.

انتهای پیام

کد N880605