نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران:

به نام تشیع قدمی بر نداریم که به ضرر شیعه باشد

تروريسم,شهدای ترور

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران، پافشاری بر مواضع اصولی و حفظ وحدت میان شیعه و سنی را از راهکارهای مهم مسلمانان در مقابله با دشمنان برشمرد.

نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران، پافشاری بر مواضع اصولی و حفظ وحدت میان شیعه و سنی را از راهکارهای مهم مسلمانان در مقابله با دشمنان برشمرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدجواد شهرستانی در دیدار با اعضای ستاد برگزاری دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور با اشاره به بروز پدیده ترور در سطح منطقه و استفاده گروه‌های تروریستی از شیوه‌های مختلف برای ضربه‌زدن به ایران، اظهار کرد:‌ ما در مرحله‌ای از تاریخ هستیم که دشمن سعی می‌کند به ما ضربه بزند و روزبه‌روز روش‌های این ضربه‌زدن متفاوت می‌شود.

وی با اشاره به خشم دشمنان از پیشرفت‌های چشمگیر شیعیان تاکید کرد: در حالی که مشکلات زیادی داریم اما باید دو حرکت انجام دهیم؛ اول آن‌که از مواضع خود عقب‌نشینی نکنیم و همانند ائمه علیهم‌السلام بر مواضع اصولی خود پافشاری داشته باشیم؛ چراکه ما پیرو آن‌ها هستیم و باید در راه و هدف‌مان مُصر باشیم و در مقابل سوژه به دشمن ندهیم تا آن‌ها در ما رخنه نکنند یا به نام تشیع قدمی بر نداریم که به ضرر شیعه باشد.

وی در ادامه حرکت دوم را حفظ وحدت میان شیعه و سنی و لزوم آگاهی نسبت به توطئه‌های دشمنان در این خصوص عنوان کرد و گفت: ما نباید به مقدسات اهل‌سنت توهین کنیم و نباید این مسائل را به سوژه‌ای برای دشمن تبدیل کنیم. این اقدامات بر شیعه برچسب‌زده می‌شود و در دنیا به مدرکی علیه ما تبدیل می‌شود.

نماینده مرجعیت عالی عراق در ایران با تاکید بر این‌که «ما در عراق مشکل شیعه و سنی نداشتیم و آن‌ها با هم متحد بودند»، به تلاش تکفیری‌ها و سلفی‌ها برای اختلاف‌افکنی میان شیعه و سنی اشاره کرد و با طرح این سؤال که «حال باید چه کنیم؟» به انتقاد از ضعف رسانه‌ای موجود پرداخت و اظهار کرد: ما رسانه‌ای قوی نداریم و تبلیغات‌مان ضعیف است. متاسفانه در حوادث مختلف، افراد خبرها را از دشمنان ما می‌گیرند و این در حالی است که این خبرها معکوس منعکس می‌شود.

وی هم‌چنین به مسئله تروریسم در منطقه اشاره کرد و گفت: اصل تروریسم برنامه‌ریزی شده است و به این زودی ختم نمی‌شود.

وی با اشاره به ترور شهیدان هاشمی‌نژاد، بهشتی و دیگر شهدا در حوادث تروریستی اظهار کرد: پیش از این ترورها هدفمند بود اما الان کورکورانه است.

شهرستانی در این دیدار ضمن تقدیر از اعضای ستاد برگزاری دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور، گفت: باید سعی کنیم تا در این کنگره به مخاطبان تفهیم کنیم که چرا این شهدا مورد هدف قرار گرفتند.

بنابراین گزارش، دومین کنگره بین‌المللی 17000 شهید ترور نهم شهریور ماه امسال با حضور میهمانان داخلی و خارجی در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N880563