دیدار وزیر خارجه عراق با سفیر آمریکا و تاکید بر لزوم پایبندی به توافق‌های دو طرفه

سیاسی

وزیر خارجه عراق در دیدار با سفیر آمریکا در بغداد، تمامی کشورهای جهان را به ارائه کمک‌های نظامی و بشردوستانه به عراق دعوت کرد. سفیر آمریکا نیز بر هماهنگی مستمر میان ائتلاف و نیروهای عراقی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری المسله عراق، دفتر ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق با انتشار بیانیه‌ای درباره دیدار جعفری با استوارت جونز، سفیر آمریکا در عراق اعلام کرد: در این دیدار درباره آخرین تحولات امنیتی و سیاسی منطقه، نبرد با داعش، شرایط فعلی خانواده‌های مهاجر و نیز روابط دو کشور گفت‌وگو شد.

جعفری با تاکید بر لزوم حمایت همه کشورهای جهان از مردم عراق که برای دفاع از حاکمیت، عزت و تمامیت ارضی خود می‌جنگد، از آنان خواست کمک‌های نظامی و بشردوستانه خود را متناسب با چالش‌های عراق به مردم کشورش ارائه کنند.

وزیر خارجه عراق در ادامه بر لزوم پایبندی به توافقنامه‌های امضا شده میان دو کشور که باعث تقویت روابط آنها شده است، تاکید کرد.

جونز نیز در این دیدار ضمن تاکید بر حمایت ایالات متحده از عراق در نبرد با داعش اعلام کرد: هماهنگی میان ائتلاف ضد داعش و نیروهای عراقی ادامه می‌یابد و نیازهای ضروری نیروهای عراقی تامین خواهد شد.

انتهای پیام

کد N880521