حبیبی: فلسطین مسأله اصلی جهان اسلام است

روز قدس,حزب موتلفه اسلامي

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس، گفت: روز قدس به هیچ جناح و گروهی تعلق نداشته بلکه مسئله اصلی جهان اسلام است.

محمدنبی حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که من معتقدم همانند گذشته مسئله فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی جزء مسائل اول جهان اسلام است، خاطرنشان کرد: با شروع بیداری اسلامی سردمداران آمریکایی و برخی کشورهای اروپایی تلاش کردند که افکار عمومی را نسبت به این مسئله منحرف کنند.

وی در ادامه افزود: بنابراین، تلاش کردند تا گروه‌های تروریستی مثل داعش را که از سال‌ها قبل برای آن برنامه‌سازی کرده بودند فعال کنند تا با بیداری اسلامی مقابله کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه با اشاره به این‌که مسئله فلسطین یک مسئله مشترک در کل جهان اسلام است، اظهار کرد: متأسفانه برخی حاکمان در کشورهای اسلامی دست در دست رژیم صهیونیستی دارند اما ملت‌های آنها برای مسئله قدس اهمیت قائل هستند. به هر حال باید تلاش شود که مجدداً ‌مسأله قدس که توسط اقدامات داعش و نظایر آن دچار حاشیه شده به مسئله اصلی جهان اسلام تبدیل شود.

حبیبی در پایان افزود: روز قدس نباید به یک موضوع جناحی و گروهی در کشور ما تبدیل شود. تمام تلاش‌ها در جهان اسلام نیز باید بر این امر متمرکز شود که جهان اسلام به یک وحدت رویه در رابطه با موضوع فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی دست یابد.

انتهای پیام

کد N880425