عملیات جدید ارتش مصر و کشته شدن ده‌ها فرد مسلح در سیناء

مصر

منابع امنیتی مصر از کشته شدن 63 فرد مسلح در حملات هوایی و حملات غافلگیرانه زمینی ارتش این کشور در استان سینای شمالی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع امنیتی مصر اعلام کردند: نیروهای ارتش طی درگیری‌ با افراد مسلح در روستاهای واقع در فاصله دو شهر شیخ زوید و رفح، 63 فرد مسلح را از پای درآوردند.

همچنین ارتش با شناسایی چهار مخفیگاه افراد مسلح با هلی‌کوپترهای آپاچی به این مواضع حمله کرد. نیروهای زمینی نیز خودروهای افراد مسلح را هدف قرار دادند.

از زمان برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور پیشین مصر در ژوئیه 2013، استان سینای مصر اخیرا شاهد شدیدترین درگیری میان افراد مسلح و نیروهای امنیتی بوده است.

گروه ولایت سینا وابسته به گروه تروریستی داعش، حمله روز چهارشنبه گذشته در این استان را که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شد برعهده گرفت.

وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: 12 عضو گروه اخوان المسلمین که با تشکیل سه "گروهک تروریستی" قصد آغاز حملاتی علیه ارتش، پلیس و پایگاه‌های نظامی را داشتند، دستگیر شده‌اند.

خبرگزاری الشرق الاوسط مصر نیز اعلام کرد: دادستانی کل 22 فرد متهم به بمبگذاری در نزدیکی مراکز حساس کشور از جمله دیوان عالی قضایی و ساختمان‌های دولتی را به دادگاه ارجاع داده است.

دولت مصر گروه اخوان المسلمین را یک "سازمان تروریستی" دانسته و این گروه را به انجام حملاتی در کشور متهم کرده است. این در حالی است که اخوان المسلمین هر بار تاکید می‌کند که یک جنبش مسالمت‌آمیز است و می‌خواهد با اعتراضات مسالمت آمیز، به آنچه که کودتای نظامی علیه مرسی خوانده می‌شود، پایان بخشد.

انتهای پیام

کد N880408