کمالوندی: سفر مقامات آژانس به تهران در ادامه رایزنی‌های آمانو است

آژانس بين‌المللي انرژي اتمي

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: سفر معاونان و مقامات آژانس به تهران در ادامه سفر آمانو و رایزنی‌های وی در ایران انجام می‌شود.

بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام اینکه امشب دو هیات از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به صورت جداگانه وارد تهران می‌شوند گفت: این هیات‌ها شامل ترو واریانتا، معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، سروتا رییس دفتر و دستیار مدیرکل آژانس و آپارو از مقامات سطح بالای آژانس می‌باشد.

وی با بیان اینکه در سفر مقامات آژانس به تهران درباره جزئیات مسائلی که در سفر آمانو و دیدارش با مقامات کشورمان درباره کلیات آن‌ها توافق شد بحث و رایزنی می‌شود، گفت: مقامات آژانس با بنده و آقای نجفی، سفیر و نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین تعدادی از مسئولان شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار خواهند داشت.

وی با بیان اینکه بحث و بررسی درباره موضوعات گذشته بین ایران و آژانس و نحوه ادامه همکاری‌های ایران و آژانس از موضوعات گفت‌وگوهای ما با مقامات آژانس است خاطرنشان کرد: هیات‌های آژانس بامداد امشب وارد تهران می‌شوند و فردا شب نیز تهران را ترک خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N880214