هلاکت ۲۵ عنصر تکفیری در عملیات ارتش مصر در صحرای سینا

سیاسی

نظامیان ارتش مصر امروز یکشنبه در ادامه عملیات پاکسازی صحرای سینا از لوث گروههای تکفیری ۲۵ عضو این گروهها را در شمال این منطقه به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «المصری الیوم»، ارتش مصر به عملیات نظامی خود علیه تکفیریها در صحرای سینا ادامه داد.

بر اساس این گزارش، در جریان این عملیات که ساعاتی قبل اتفاق افتاد، ۲۵ عضو گروه های تکفیری در شمال صحرای سینا به هلاکت رسیده و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

از سوی دیگر، وزارت کشور مصر در بیانیه ای اعلام کرده است که مبارزه با تروریست های تکفیری در صحرای سینا تا زمان پاکسازی کامل این منطقه از لوث آنها ادامه خواهد یافت.

گفتنی است، بیش از ۷۰ فرد مسلح و تروریست روز چهارشنبه هفته گذشته به طور همزمان به ایست های بازرسی در شمال سیناء حمله کردند.

ارتش مصر در بیانیه ای اعلام کرد که ۱۰ سرباز این کشور و ۲۲ فرد مسلح در جریان این حمله کشته شدند. این در حالی است که برخی رسانه ها به نقل از منابع امنیتی مصر شمار کشته های ارتش و پلیس مصر را ۱۸ نفر و تلفات تروریست ها را ۳۸ نفر اعلام کرده اند. برخی رسانه ها نیز شمار نظامیان مصری کشته شده در این حمله را بیش از ۶۰ نفر اعلام کردند.

پس از حمله خونین روز چهارشنبه تروریست ها به مراکز نظامی ارتش مصر در صحرای سینا، ارتش این کشور عملیات نظامی خود علیه تکفیریها در این منطقه را تشدید کرده است.