آمریکایی‌ها دیگر به آمریکایی بودن خود مفتخر نیستند

نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ حاکی از آن است تعداد آمریکایی‌هایی که واقعا به آمریکایی بودن خود مفتخرند در حال کاهش است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در نظرسنجی موسسه گالوپ آمده است که 54 درصد گفته‌اند، به شدت مفتخرند که شهروند ایالات متحده هستند در حالیکه در نظرسنجی 2013 و 2014 تعداد این افراد 57 درصد بود.

همچنین 27 درصد از آمریکایی‌های شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که از آمریکایی‌ بودنشان "خیلی مغرورند". 14 درصد هم گفتند "به نسبت مغرورند و تنها چهار درصد گفتند کمی به آمریکایی بودنشان افتخار می‌کنند.

در این نظرسنجی همچنین آمده، ساکنان ایالات جنوبی و حامیان جمهوری خواهان و سالخوردگان احتمالا بیشتر از آمریکایی بودنشان به شدت مغرورند. 61 درصد از ساکنان این نواحی گفته‌اند به اینکه آمریکایی‌اند به شدت افتخار می‌کنند در حالیکه این تعداد در غرب آمریکا 46 درصد است.

همچنین 68 درصد از حامیان جمهوری خواهان گفته‌اند به شدت نسبت به آمریکایی بودنشان مفتخرند در حالیکه این میزان در میان حامیان دموکرات‌ها 47 درصد است.

سطح غرور و افتخار در میان گروه‌های سنی مختلف نیز تفاوت دارد به طوری که از 43 درصد زیر 30 سال تا 64 درصد بالای 30 سال این تغییر احساس می‌شود. بیش از 1500 تن در این نظرسنجی و از تاریخ 2007 ژوئن شرکت داشتند.

انتهای پیام

کد N880117