رویترز: ایران توان دفاع هوایی خود را تقویت می‌کند

سیاسی

خبرگزاری رویترز با اشاره به عملیاتی شدن یک سیستم راداری دوربرد جدید در ایران گزارش داد: ایران هم‌زمان با مذاکرات هسته‌ای توان دفاع هوایی خود را تقویت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، ایران اعلام کرد که یک سیستم راداری دوربرد جدید را در جنوب این کشور به کار گرفته است.

این سیستم راداری که "غدیر" نام دارد پیامی است مبنی بر تقویت توان دفاع هوایی ایران در حالی که احتمالا شاهد آخرین مذاکرات هسته‌ای تهران با قدرت‌های جهانی هستیم.

در ادامه این گزارش آمده است: پس از تهدیدات مقامات آمریکایی و اسراییلی درباره‌ی اقدام نظامی احتمالی برای برچیدن برنامه هسته‌ای ایران، این کشور اقداماتی را برای توسعه توان دفاع هوایی خود به کار گرفته و علاوه بر این برای تحویل یکی از پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع موشکی زمین به هوا موسوم به اس - 300 از روسیه مذاکره می‌کند. ژنرال مارتین دمپسی، رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا پیش از این در ماه آوریل گفته بود که گزینه نظامی علیه ایران پابرجاست.

به گفته مقامات ایرانی این دومین رادار غدیر است که پس از شش ماه فعالیت آموزشی وارد چرخه عملیاتی شده و رادار سوم از این سری رادارهای دوربرد تا ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

رسانه‌های ایرانی هم‌چنین ضمن اعلام عملیاتی شدن این سیستم راداری گزارش دادند که رادار غدیر قابلیت استفاده در تمام شرایط آب و هوایی و مقاوم در برابر جنگ الکترونیک است که در نقاط مختلف کشور نصب شده و اطلاعات آن قابل انتقال به تمام نقاط ایران است.

این رادار هم‌چنین می‌تواند اشیاء در حال پرواز بسیار ریز را کشف و دنبال کند.

انتهای پیام

کد N880107