شاهزاده سعودی خبر داد؛

اختلاس ۱۳۰ میلیاردی توسط جانشین ولیعهد پادشاه عربستان

سیاسی

«سعود بن سیف النصر» شاهزاده سعودی در سخنانی «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولیعهد پادشاه عربستان را به اختلاس مبلغی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد دلار متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری «بحرین الیوم»، «سعود بن سیف النصر» شاهزاده سعودی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولیعهد پادشاه عربستان طی پنج ماه گذشته با سوء استفاده از بیماری معروف ملک سلمان یعنی «آلزایمر» دست به اختلاس ۱۳۰ میلیارد دلاری زده است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از به هدر رفتن سرمایه های ملی در این سطح گسترده باید دست به کار شد و عاملان این اقدامات را که قدرت مطلق را در دست گرفته اند، سرنگون کرد.

این شاهزاده سعودی تصریح کرد: دولت عربستان سعودی روزانه ۱۲ میلیون بشکه نفت تولید می کند؛ این در حالی است که مقامات عربستان آمار بشکه های نفت تولید شده به صورت روزانه را ۹ میلیون بشکه اعلام می کنند.

سعود بن سیف النصر با بیان اینکه بزرگان آل سعود باید در جریان چنین فسادهایی قرار گیرند، گفت: باید هرچه سریعتر برای ریشه کن کردن فساد در دولت و مجازات عاملان آن دست به کار شد.

وی در پایان سخنان خود برکناری هرچه سریعتر «محمد بن نایف» و «محمد بن سلمان» ولیعهد و جانشین ولیعهد پادشاه عربستان را خواستار شد.