حبیبی: باید مراقب ترفندهای آمریکا در ساعات پایان مذاکرات بود

مذاكرات ايران و گروه 1 5,محمدنبي حبيبي,روز قدس,اصولگرايان,حزب موتلفه اسلامي

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گفتگوهای هسته‌ای در وین اظهار داشت: ظاهرا گفتگوها به ساعات پایانی خود نزدیک می‌شود و باید مراقب ترفندهای آمریکا در ساعات پایان مذاکرات بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گفتگوهای هسته‌ای در وین اظهار داشت: ظاهرا گفتگوها به ساعات پایانی خود نزدیک می‌شود و باید مراقب ترفندهای آمریکا در ساعات پایان مذاکرات بود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه با اشاره به ژست اوباما در مورد ترک مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: ترک مذاکره از سوی آمریکاییها یک ژست تبلیغاتی و یک تهدید توخالی است. اگر آنها دست به این کار بزنند خود را رسوا کرده‌اند چون در برابر افکار عمومی جهان اعتراف خواهند کرد که در بسیاری از ادعاها صادق نیستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین تاکید کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای مذاکرات را در چارچوب‌های تعیین شده از سوی مجلس پیش خواهد برد و گریزی از این نتیجه نیست مگر اینکه آمریکاییها بخواهند مذاکرات را متوقف کنند که آنها در این معرکه مقصر شناخته خواهند شد.

حبیبی با اشاره به امضای میلیونها ایرانی پای گزاره برگ ملی آن را ستود و افزود: موضع ملت ایران در این باره شفاف است.

این فعال سیاسی اصولگرا در بخش دیگری از سخنان خود افزود: غرب به ویژه آمریکا با پدیده داعش و طالبان می‌خواهد آزادی قدس را از دستور کار مسلمانان جهان خارج کند و رژیم صهیونیستی را در حاشیه امن قرار دهد. اما جنایات رژیم صهیونیستی و اشغال سرزمین فلسطین و بخصوص قدس شریف هرگز از یاد مسلمانان نمی‌رود اما مردم جهان در روز قدس یک بار دیگر به خیابان‌ها خواهند آمد و جنایت رژیم صهیونیستی و حمایت آمریکاییها از این جنایات را محکوم خواهند کرد. حزب مؤتلفه اسلامی همپای ملت ایران روز قدس شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سرخواهد داد.

وی همچنین با اشاره به تغییر موضع اتحادیه عرب در مورد تحولات سوریه بیان داشت: اتحادیه عرب باید به برادرکشی در جهان عرب پایان دهد. این ننگ باید از دامن اعراب زدوده شود که قدمی برای مبارزه با اسرائیل غاصب برنمی‌دارند اما جنگ در داخل امت عربی و برادرکشی را برمی‌تابند!

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به اخلال عربستان در مذاکرات ژنو برای بی نتیجه کردن مذاکرات در مورد یمن تصریح کرد: ریاض در ماههای حرام به کشور عربی یمن حمله کرد و هنوز با بمبارانهای وحشیانه، زنان و کودکان و مردم بی دفاع را قتل عام می‌کند.اوضاع انسانی بنا به گزارش‌های بین‌المللی و سازمان ملل فاجعه‌بار است.

وی با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکا در جهان و به ویژه در ایران دست خود را به خون بیگناهان و کشتار مردم آلوده کرده است. از ۶ تیر تا ۱۲ تیر بزرگترین جنایات را در ایران مرتکب شدند. از جمله این جنایات ساقط کرن هواپیمای مسافربری ایران بود. آمریکا برای خسارت به ایران بابت جنایت سقوط پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ تنها ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار خسارت دادند. در حالی که بابت سقوط هواپیمای آمریکایی در لاکربی از لیبی بیش از ۳ میلیارد دلار خسارت دریافت کردند. البته حقوقدان‌های ایرانی طرف گفتگو با آمریکا که با پس گرفتن شکایت خود در لاهه تن به این موضوع دادند باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به لیالی قدر و ایام سوگواری برای شهادت امام علی(ع) گفت: شبهای بزرگی را در پیش داریم باید برای پیروزی اسلام و سرفرازی امت محمدی(ص) در جهان و حل مشکلات مسمانان دعا کنیم و از خداوند بخواهیم شّر دشمنان اسلام و قرآن را در بلاد اسلامی ریشه‌کن و به خودشان برگرداند.

حبیبی در پایان در مورد چگونگی شتاب روند همگرایی اصولگرایان گفت: مباحث نظری و عملی در گفتگوهای فشرده بین گروه‌ها و احزاب اصولگرا خوب پیش می‌رود. هفته گذشته جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز تصمیمات خوبی برای تسریع در موضوع همگرایی بیشتر اصولگرایان اتخاذ نمود که فوق‌العاده امیدوار کننده بود و ان‌شاءالله اثر خود را روی حرکت همگرایی اصولگرایان خواهد گذاشت.

انتهای پیام

کد N879907