هاشمی رفسنجانی:

آیت‌الله خامنه‌ای محور اساسی حیات انقلاب و امنیت کشور است

سیاسی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هم‌اکنون آیت‌الله خامنه‌ای در ایران جایگزینی به این آسانی ندارد؛ ایشان محور اساسی حیات انقلاب، امنیت کشور و مرکز مدیریت کشور هستند و ما هم باید به ایشان کمک کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در گفتگو با روزنامه عرب زبان «الوفاق» در پاسخ به پرسشی در خصوص روابط خوب و عمیق خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: ‌ما از جوانی با هم دوست بودیم، من پنج سال از آقای خامنه‌ای بزرگ‌ترم. اولین ملاقات ما در درس خارج آیت الله داماد بود که با هم آشنا شدیم؛ بعد هم رفاقت‌ها عمیق و در دوران مبارزه خیلی عمیق‌تر شد و بعد از انقلاب دیگر زیادتر شد.

وی ادامه داد: در همه کارها با هم کار می‌کردیم؛ ‌در جنگ و در هر جا که شما فکر می‌کنید تا امروز ما همین ارتباطمان هست؛ اکنون من و جمعی که ایشان در مجمع منصوب کرده‌اند، سیاست‌های کلی نظام را که در قانون اساسی از وظایف رهبری است؛ ‌آماده می‌کنیم و به ایشان می‌دهیم ‌و ایشان هم اگر تأیید کنند، ابلاغ می‌کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عمده کار ما این است و نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌های کلی نیز با ماست که با واگذاری ایشان، باید نظارت کنیم که این سیاست‌ها اجرا شود؛ درباره دیگر مسائل معمولی هم در ملاقات‌هایی که داریم، بحث می‌کنیم.

هاشمی رفسنجانی درباره رابطه عاطفی  و دوستی خود با رهبر معظم انقلاب افزود: ما خیلی صمیمی هستیم؛ من و ایشان، همدیگر را خیلی دوست داریم؛ یک منظره کوچک آن در بیمارستان بود. وقتی که ایشان جراحی کرده بودند، عیادت من از ایشان در آنجا بسیار صمیمی بود و همان منظره‌ای شد که دیدید.