الصباح عراق فاش کرد؛

برخی مقامات غربی در تلاش برای ترغیب برخی رهبران داعش به ترک این گروه هستند

عراق

یک روزنامه رسمی عراق فاش کرد، برخی مقامات سیاسی کشورهای غربی از طریق تماس با برخی اعضا و رهبران داعش تلاش می‌کنند آنان را به جدایی از این گروه تشویق کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه الصباح عراق به نقل از یک مقام عالی‌رتبه این کشور که نام و سمتش اعلام نشد، نوشت: مسوولان سیاسی برخی کشورهای غربی در حال حاضر تماس‌هایی با برخی اعضا و رهبران گروه تروریستی داعش برقرار کرده‌اند و تلاش می‌کنند آنها را برای جدایی از این گروه تروریستی قانع سازند.

این منبع با تاکید بر اینکه در جریان بسیاری از این تماس‌ها در کشورهای عربی قرار دارد، اظهار داشت: این رایزنی‌ها ابتدا با چهره‌های برجسته، رهبران قبایل و برخی چهره‌های نظامی که پیش از این به داعش پیوسته و اکنون احساس می‌کنند داعش در ارتکاب جنایات شنیع و ضدانسانی در حق مردم زیاده‌روی کرده است، آغاز شد.

این روزنامه در ادامه نوشت: مسوولی که به تازگی به اروپا و آمریکا سفر کرده، اعلام کرد در حالی که نمایندگان و چهره‌های سیاسی ایتالیا و آمریکا در برابر موضعگیری‌های دو گانه برخی کشورهای عضو ائتلاف ضدداعش در مورد تروریسم احساس دلسردی می‌کردند، با ما درباره امکان انجام این مذاکرات صحبت کردند.

این مسوول عالی‌رتبه عراق افزود: با محاصره داعش در منطقه و شکست‌های متوالی این گروه تروریستی و همچنین اختلاف‌نظرها و درگیری‌های شدید میان فرماندهان مناطق مختلف تحت کنترل داعش، احتمال اینکه این راهکار نتایج مثبتی داشته باشد، بسیار بالاست.

این منبع اظهار داشت: در حال حاضر مقامات کشورهای غربی در حال بررسی این مساله هستند که برخی از اعضای داعش را که در اقدامات جنایتکارانه این گروه مشارکت نداشته‌اند تشویق به عقب‌نشینی کرده و به این ترتیب زمینه فروپاشی این تشکیلات تروریستی را فراهم کنند.

انتهای پیام

کد N879841