ابومرزوق: ارتباطی میان حماس و حوادث سینا نیست

حماس

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد: هیچ ارتباطی میان حماس و حوادث سیناء وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه ارم نیوز، موسی ابومرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس با اشاره به اینکه با نمایندگان گروه‌های فلسطینی حاضر در دمشق دیدار و گفت‌وگو کرده است، گفت: حماس و گروه فلسطینی ارتباط خود را با دولت سوریه قطع کرده‌اند تا به این ترتیب اردوگاه‌های فلسطینیان از نبردهای داخلی سوریه دور نگه داشته شوند.

ابومرزوق درباره علل سفر مجدد خود به لبنان طی دو ماه اخیر با اشاره به اینکه این دو سفر با هدف بررسی شرایط پناهندگان فلسطینی در لبنان صورت گرفته، گفت: در این سفرها با مقامات لبنان از جمله تمام سلام، نخست‌وزیر و نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور دیدار و گفت‌وگو کردم.

همچنین ابومرزوق هرگونه دخالت حماس در حوادث سیناء را رد و تاکید کرد که دستگاه امنیتی مصر نیز معترف است هیچ ارتباطی میان حماس و حوادث سیناء وجود ندارد و در موضعگیری‌های رسمی مصر نیز حماس هرگز مورد اتهام نبوده است.

وی با اشاره به اینکه برخی اقدامات فردی در مرزها صورت می‌گیرد، تاکید کرد: با استقرار نیروهای حماس در طول نوار مرزی از هرگونه عبور و مرور غیرقانونی ممانعت شده است.

درهمین راستا، روزنامه الاخبار لبنان نوشت: ابومرزوق که دو روز پیش به بیروت سفر کرده بود برخلاف آنچه در رسانه‌های داخلی فلسطین و رسانه‌های عبری زبان شایع شده این بار با سیدحسن نصرالله دیدار نکرده است.

این روزنامه در ادامه نوشت: این رهبر حماس تنها به مشارکت در ضیافت افطاری که از سوی حزب‌الله در جنوب بیروت ترتیب داده شده بود و رهبران گروه‌های فلسطینی و شخصیت‌های سیاسی لبنان و نیز هیاتی از شاخه اخوان المسلمین لبنان در آن حضور داشتند، اکتفا کرد.

انتهای پیام

کد N879731