بازدید رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از اندرزگاه نظامیان سنندج

سازمان قضايي نيروهاي مسلح

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از اندرزگاه نظامیان سنندج بازدید کرد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح از اندرزگاه نظامیان سنندج بازدید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم بهرامی ضمن تقدیر از فضای مناسبی که برای نگهداری مددجویان نیروهای مسلح اختصاص داده شده است، گفت: خوشبختانه مسئولین زندان های کردستان با درک صحیح از شرایط خاصی که این گروه زندانیان دارا هستند، ابتکار عمل را در دست گرفته و محیط مناسبی را برای نگهداری آنان در نظر گرفته‌اند.

بهرامی با اشاره به برنامه‌هایی که برای پرکردن اوقات فراغت مددجویان بند نظامی اختصاص یافته است، بیان کرد: هدف از زندانی کردن یک فرد در سیستم زندانبانی اسلامی صرفا قرار دادن فرد مجرم در شرایط سخت نیست، بلکه در این سیستم، بازسازگاری شخصیت فرد به خطا رفته و آماده سازی وی برای بازگشتی سعادتمندانه به جامعه هدف می‌باشد که این مهم در زندان‌های کردستان جامه عمل به خود پوشانده است.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح خطاب به مددجویان از آنها خواست تا نهایت استفاده را از امکاناتی که در حوزه‌های مختلف اصلاحی و تربیتی برای آنها فراهم گردیده ببرند و افزود: آنچه در این بازدید مشاهده گردید حاکی از آن است که مسئولین زندان‌های کردستان با برگزاری دوره‌های مختلف فنی و حرفه‌ای، فرهنگی و هنری، قرآنی، و ... به طور جدی در صدد نیل به مهمترین هدف سازمانی خود که همان اصلاح و تربیت زندانیان می باشند، هستند و شما مددجویان باید حضوردر زندان را به مانند توفیقی اجباری دانسته و با بهره گیری از شرایط خوبی که برای شما فراهم گردیده زمینه را برای حضوری مجدد و سالم در جامعه فراهم کنند.

این مقام عالی قضایی، ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای استغفار و توبه دانست و گفت: شما مددجویان باید در این ماه مبارک اولین خواسته تان از خداوند این باشد که گناهان و اشتباهات گذشته ی شما را بیامرزد و در مسیر صحیح زندگی قرارتان دهد.

بهرامی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین قضایی کشور گفت: یکی از خواسته های مقام معظم رهبری در این دیدار، توجه به بحث پیشگیری از وقوع جرم آن هم به صورت سازمان یافته و علمی است.

وی یکی از سیاست های کلان دستگاه قضا در کشور را حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها دانست و اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به جمعیت بسیار ناچیز مددجویان اندرزگاه نظامی کردستان می‌توان دریافت که مسئولان استان در نیل به این سیاست قوه قضائیه گام های مثبتی برداشته‌اند.

مدیرکل زندان‌های کردستان نیز در این بازدید گفت: زندان‌های کردستان از سال 1391 و در راستای حفظ شأن مددجویان بند نظامی، اقدام به انتقال محل نگهداری آنان از محل زندان مرکزی سنندج به کانون اصلاح و تربیت نمود که این امر توانست رضایت مسئولین قضایی و زندانیان را به خود جلب کند.

گرجی زاده به برنامه های فرهنگی و قرآنی در زندان‌های کردستان نیز اشاره و بیان کرد: توجه به برنامه های قرآنی به عنوان یک اهرم قدرتمند اصلاحی و تربیتی در زندان‌های استان بسیار مورد توجه قرار می گیرد، به طوری که در حال حاضر 6 حافظ کل قرآن کریم و بیش از 670 نفر نیز حافظ از یک جزء تا کل قرآن در زندان‌های استان به سر می برند که این مهم حاکی از عزم جدی برای گسترش فرهنگ قرآنی در زندانها می باشد.

مدیرکل زندان‌های کردستان به آموزش هایی که به زندانیان در مدتی که تحمل حبس می‌کنند، اشاره کرد و گفت: با ورود یک فرد به زندان‌های کردستان به هیچ وجه وی به حال خود رها گذاشته نمی شود بلکه پس از استعدادیابی، در کلاس های مختلف فنی و حرفه ای، کشاورزی، فرهنگی، هنری و... شرکت داده می شود و در پایان هر کدام از این دوره ها به وی گواهینامه های معتبر اعطا می‌شود، به طوری که در سال گذشته زندانیان استان کردستان موفق به اخذ بیش از 5 هزار و 390 فقره گواهینامه در رشته‌های مختلف شدند.

انتهای پیام

کد N879472