مقام صهیونیست متهم به فساد مالی خودکشی کرد

تسنیم نوشت:

منابع خبری اعلام کردند رئیس تیم تحقیقات پرونده فساد در رژیم صهیونیستی که خود متهم به فساد مالی شده بود اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، هاآرتص اعلام کرد که افرایم براکا، رئیس واحد تحقیقات در مورد فساد پلیس رژیم صهیونیستی شنبه شب اقدام به خودکشی کرده است.

براکا مهره اصلی در پرونده رسوایی فساد خاخام یوشیاهو پینتو بود. وی شهادت داد که پینتو در ازای دریافت اطلاعاتی درباره تحقیقات دیگر صدها هزار شکل (واحد پولی رژیم صهیونیستی) به وی پیشنهاد داده بود. آوریل گذشته پینتو در دادگاهی در تل‌آویو و در ازای کاهش مجازات اتهام خود مبنی بر پیشنهاد رشوه به براکا را پذیرفت.

هفته گذشته کانال 10 اسرائیل اعلام کرد که واحد امور داخلی پلیس اسرائیل درحال بررسی اتهاماتی مبنی بر انتقال اطلاعاتی مربوط به مظنونین پرونده‌های دیگر از سوی براکا است. واحد داخلی پلیس اعلام کرد که احتمال آغاز تحقیقات کیفری درباره باراکا وجود دارد.

در نوامبر 2012 بحثی میان براکا و پینتو در اتاق بازجویی صورت گرفت. موضوع این بحث قبول یا رد رشوه‌ای بود که پینتو به براکا داده بود. متن این گفتگو حاکی از آن است که براکا به صورت ضمنی تهدید کرده بود درصورت اثبات اتهامات به زندگی خود پایان خواهد داد. در این گفتگو پینتو گفته بود: به تورات قسم می‌خورم که به تو 60 هزار دلار داده‌ام. براکا پاسخ داد: این دروغ است. تو یک دروغگو، متقلب و فریبکاری . پس از اصرار پینتو باراکا گفت: اگر من از تو حتی یک شکل دریافت کرده باشم خودکشی خواهم کرد.

پینتو در ماه سپتامبر سال گذشته متهم شد که حدود 100 هزار دلار به براکا رشوه داده است. این دو نفر از سال 2007 با یکدیگر آشنا بودند.

5252

کد N879453