انگلیس برای قربانیان حمله تروریستی تونس بنای یادبود می‌سازد

تونس,انگليس

نخست‌وزیر انگلیس بار دیگر ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اخیر در تونس که جان ده‌ها شهروند این کشور را گرفت، گفت که بنای یادبودی برای این قربانیان و تمام قربانیان حملات تروریستی خارجی در انگلیس بنا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در پی حمله تروریستی اخیر در تونس که اکثر قربانیان آن گردشگران انگلیس بودند، گفت: آن کسانی که جان خود را در تونس از دست دادند، قربانیان بی‌گناه یک حمله تروریستی فجیع شدند.

وی افزود: برای 30 قربانی انگلیسی حمله تروریستی در ساحل سوسه تونس بنای یادبودی ایجاد می‌شود. همچنین یک بنای مجزا برای تمام قربانیان انگلیسی در حملات خارجی ایجاد می‌شود. ما همچنین از عزیزان این قربانیان به هر روشی که بتوانیم حمایت می‌کنیم.

توبیاس الوود از مقام‌های انگلیسی که برادرش جاناتان در بمب گذاری 2002 بالی اندونزی کشته شد، گفت که مکان و طرح بنای یادبود طی ماه‌های آتی تعیین می‌شود. پنج قربانی آخر حمله تروریستی تونس در روز شنبه وارد انگلیس شدند و قرار است مراسمی برای آنها برگزار شود. روز سه شنبه همچنین قرار است دهمین سالروز بمبگذاری انتحاری سال 2005 لندن که 52 قربانی برجای گذاشت، برگزار شود.

انتهای پیام

کد N879385