"کره شمالی سلاح‌های بیولوژیک را بر روی انسان‌ آزمایش می‌کند"

آیا کره شمالی سلاح‌های بیولوژیک را بر روی انسان‌ها آزمایش می‌کند؟ گزارش روزنامه "ایندیپندنت" با تکیه بر مدارکی که توسط دانشمندی از کره شمالی به فنلاند قاچاق شده به این سؤال پاسخ مثبت می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به موجب گزارش منتشر شده در روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت"، دانشمندی از کره شمالی تعداد زیادی مدرک را از این کشور قاچاق کرده که نشان‌دهنده آزمایش سلاح‌های بیولوژیک توسط رژیم کیم جونگ اون، رهبر این کشور بر روی انسان‌هاست.

این روزنامه می‌نویسد، دانشمند یادشده به فنلاند فرار کرده و می‌خواهد، مدارک خود را در ماه ژوئیه در پارلمان اتحادیه اروپا ارائه کند.

ایندیپندنت گزارش خود را با تکیه بر اطلاعات ارائه‌شده توسط یک گروه حقوق بشری کره شمالی تهیه کرده است. این گروه اطلاعاتش را در اختیار خبرگزاری "یونهاپ" کره جنوبی قرار داده است.

به گزارش دویچه‌وله، حجم اطلاعات قاچاق‌شده ۱۵ گیگابایت است و دانشمند ۴۷ ساله کره شمالی آن‌ها را از آزمایشگاهی که خود در آن روزانه مشغول فعالیت بود به سرقت برده است.

"پیش از این نیز حکایت‌های مشابه شنیده‌ایم"

گرگ اسکارلاتویون، مدیر سازمان مردم‌نهاد "کمیته‌های حقوق بشر در کره شمالی" به روزنامه فنلاندی "هلسینگین سانومات" گفت، اطلاعات ارائه‌شده به نظر معتبر می‌آیند. او عنوان کرد: «ما در گذشته هم حکایت‌های مشابه شنیده‌ایم.»

بر اساس اطلاعات یادشده، آزمایش سلاح‌های بیولوژیک بر روی زندانی‌ها انجام شده است.

کره شمالی به طور رسمی ادعا می‌کند که از سلاح‌های شیمیایی برخوردار نیست. اما ایندیپندنت می‌نویسد، شواهد آشکاری وجود دارد که این کشور ۲۰ ماده شیمیایی مختلف را برای استفاده در سلاح‌ها مورد آزمایش قرار داده است.

این روزنامه ادامه می‌دهد، در دسامبر ۲۰۱۴ یک افسر سابق کره شمالی اعلام کرد که رژیم این کشور سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک را بر روی کودکان و بزرگسالان معلول آزمایش می‌کند.

انتهای پیام

کد N879263