گردشگران کره‌ای، قربانی اشتباه شهروندان ترکیه!

ملی‌گرایان ترکیه که علیه رفتار چین در قبال اویغورها دست به تظاهرات زده بودند، یک گروه توریست کره‌ای را در استانبول اشتباه گرفته و فکر کردند آن‌ها اتباع چینی هستند و به این افراد حمله ور شدند!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، صدها تن از معترضان خشمگین به سمت کاخ توپکاپی در حاشیه تنگه بوسفورس رفته تا همبستگی خود را با اویغورهای چینی اعلام کنند؛ این اقلیت مسلمان در چین به خاطر سرکوب فرهنگ و مذهبشان توسط دولت پکن به شدت آسیب دیده‌اند.

معترضان با سر دادن شعار به سمت گروه گردشگران کره‌ای در خارج از کاخ توپکاپی حمله کرده و آن‌ها را با چینی‌ها اشتباه گرفتند.

توریست‌ها با تلاش پلیس ضد شورش و شلیک گاز اشک آور به سمت معترضان که از اعضای گروه راست افراطی "گرگ‌های خاکستری" مرتبط با حزب جنبش ملی گرای ترکیه بودند، رهایی یافتند.

خبرگزاری دوغان ترکیه در تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که یک گردشگر کره‌ای خطاب به معترضان خشمگین فریاد می‌زد: من چینی نیستم، کره‌ای‌ام!

این رخداد در حالی به وقوع پیوست که روابط میان آنکارا و پکن به دلیل گزارش رسانه‌های ترکیه از اعمال محدودیت‌ها علیه مسلمانان اویغور توسط دولت پکن به سردی رفته است.

ترکیه اخیرا سفیر چین را احضار کرده تا مراتب نگرانی خود را درباره این اعمال محدودیت‌ها در ماه رمضان علیه اویغورهای چین اعلام کند. البته پکن این ادعاها را رد کرده است.

روز سه شنبه 173 اویغور به ترکیه وارد شدند، اقدامی که باعث نارضایتی چین شده است.

انتهای پیام

کد N879250