تونس گروه انصارالشریعه را عامل حمله به "سوسه" معرفی کرد / برکناری برخی مسئولان تونس

تونس

یک مسوول دولتی تونس گروه انصارالشریعه را مسوول حمله اخیر به هتلی در شهر سوسه که موجب کشته شدن ده‌ها گردشگر خارجی شد، اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، این مسوول عالی‌رتبه تونسی اعلام کرد: تحقیقات ما نشان داد که رهبران انصارالشریعه در تونس همان کسانی هستند که برای انجام حمله به هتل در منطقه سوسه برنامه‌ریزی کرده بودند.

این مسوول تاکید کرد: سیف‌الدین الرزقی که عامل کشتن ده‌ها گردشگر خارجی در این هتل بود در پادگان صبراته لیبی که رهبرانی از انصارالشریعه بر آن نظارت دارند، آموزش دیده بود.

تعداد زیادی از رهبران انصارالشریعه تونس از این گروه جدا شده و با داعش بیعت کرده بودند.

تونس انصارالشریعه را در لیست تروریستی خود قرار داده و بیشتر رهبران این گروه را بازداشت کرده است. برخی از آنها نیز به لیبی فرار کرده و در آنجا پادگان‌هایی را برای آموزش تروریست‌ها جهت انجام عملیات تروریستی در سوریه، لیبی و تونس ایجاد کرده‌اند.

از سوی دیگر ظافر ناجی، مشاور اطلاع‌رسانی نخست‌وزیر تونس اعلام کرد که به دنبال حمله اخیر به هتل شهر سوسه تعداد زیادی از مسوولان امنیتی تونسی برکنار شده‌اند.

وی تاکید کرد: همان‌طور که شکاف‌های امنیتی وجود دارد، شکاف‌های سیاسی نیز وجود دارد و در این راستا استاندار شهر سوسه و تعدادی از مسوولان پلیس تونس برکنار شدند.

انتهای پیام

کد N879095